WhatsApp ile Sor
Zirkonyum Porselen Diş Kaplama
BİZ SİZİ ARAYALIM
Ücretsiz Muayene için siz telefon numaranızı bırakın sağlık profesyonellerimiz sizi arasın!
[]
1 Step 1
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Previous
Next

Zirkonyum Porselen Diş Kaplama

ZİRKONYUM PORSELEN


Zirkonyum porselen, en büyük fark olarak diş eti ve diş dokuları ile olan en mükemmel uyumudur. Porselen metal destekli porselenler ile zirkonyum diş kaplamaları arasındaki farklardan dolayısıyla zirkonyum porselenler daha çok tercih edilmektedir. Özellikle estetiği ve sağlığı bir arada isteyen kişilerin tercih ettiği desteksiz metal olan zirkonyum porselenler daha uzun ömürlü olabilme şansıda oluyor. Zirkonyum porselen ışığı geçirdiği için aynen doğal diş yapısına benzemesinden dolayı çok iyi bir görünüm estetiği oluşturur.


Çok iyi doktorlar sayesinde sağlam yapılmış metal destekli olan porselenlerde azda olsa yapaylık ve matlık olduğundan dolayı ön dişlerde genellikle zirkonyumu tercih eder hastalar. Porselen yüzeylerinin mükemmel derecede pürüzsüz olması sigara veya herhangi başka sebeplerden dolayı lekeye karşı ve diş taşlarının oluşmasını en az indirmeyi sağlar porselen. Porselenlerde metal destekli olanlar bazı ışık yansımalarında ağızda hiç yokmuşçasına bir boşluk görüntüsü vermektedir.


Zirkonyum modelinde ise doğal diş türü gibi her türlü olacak şekilde ışığı geçirmektedirler. Ayrıca çay, sigara ve kahve gibi dıştan gelen bir temas sonucu renk değiştirmezler. Bunun alt yapısında metal bir yapı olmadığından dolayı diş eti hizasında da herhangi bir koyu renk şeklinde çizgi olmamaktadır ve daha bir mükemmel görüntü sağlar.


Zirkonyum porselen dişi vücuda yüzde yüz şeklinde uyumludur. Şimdiye kadar olan araştırmalar sonucunda zirkonyum kaplamalarında herhangi bir alerjik reaksiyon olduğu görülmemiştir. Vücut zirkonyum kaplandığından itibaren aynen kendi bir parçası gibi algılamaya başlar ve herhangi bir zararlı reaksiyona yer vermez. Bununla birlikte zirkonyum kaplamada ısı yalıtımı oldukça mükemmeldir.


Soğuk veya sıcak içeceklerde ve yiyeceklerde oluşan rahatsızlıklarda bu sayede gitmiş olur. Zirkonyum kaplama ağız içinde hijyene katkıda bulunur ve yüzeylere daha az bir şekilde bakteri plağı yapışmasını da önlemiş olur. Günümüzde de bu faydalardan yararlanmak isteyen birçok kişi bu kaplamayı öneriyor ve de yaptırıyorlar.


Hemen hemen her insanın bütün dişlerinde eksiklikler, sararmalar, soğuk ve sıcağa karşı belirti ya da diş minesinde aşınmalar olmuştur. Doktora gidildiğinde güzel ve estetik görünümlü olan porselen diş ekleme takviyesi önerilir. Fakat porselen dişler diğer alt metal yapılı diş ve zirkonyum diş olarak ayrılır.


Hem sağlığa yararlı hem de güzel görüneni yaptırmak istenir. Zirkonyum porselen fiyatları oldukça da uygun fiyatadır. Zirkonyum daha doğal göründüğü ve dişlere daha iyi uyum sağlandığı birçok araştırma sonucunda apaçık görünmüştür. Birçok zirkonyum yaptıran hastalar, kendilerine bu tedaviyi yaptırmadıkları söylemedikten sonra etrafındaki insanlara onlarda bunu fark etmeyip gerçek bir doğal dişleri olduğunu sanacaklardır.

Klinik ve Hastanemiz

Zirkonyum Porselen Videoları

sizden gelen yorumlar

  1. Timur dedi ki:

    İyi günler, ben 19 yaşındayım dişlerimi kaybettim ve üst çeneye ful implant yaptırmayı planlıyorum üst çene sabit implantlar dişin kendi doğal görünümü verebilir mi ? En kaliteli malzemeler kullanıldığı takdirde bana maliyeti ne kadar olur ?

    Puan:
    0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir