WhatsApp ile Sor
Yüze Yağ Enjeksiyonu
BİZ SİZİ ARAYALIM
Ücretsiz Muayene için siz telefon numaranızı bırakın sağlık profesyonellerimiz sizi arasın!
[]
1 Step 1
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Previous
Next

Son yıllarda estetik cerrahide en çok ses getiren, ilgi çeken uygulamalar hiç şüphesiz yüze yağ enjeksiyonlarıdır.  Yüze yağ enjeksiyonları;  yüzde belli bölgelere dolgunluk sağlamak amacıyla ve yağ dokusunun besleyiciliğinden yararlanarak cildin gençleştirilmesinde kullanılan yöntemdir.

Yüze yağ enjeksiyonu ne için yapılır?

Yüze yağ enjeksiyonu yüzdeki şakaklar, yanaklar, alın, göz çevresi, üst göz kapağı, gözaltları, orta yüz bölgesi, elmacık kemiklerinin üstleri, gözyaşı olukları, dudaklar, yanak-dudak çizgisi, çene bölgesindeki çökük kısımlara uygulanan dolgu oluşturma işlemidir. Daha dolgun dudaklar, daha çıkık elmacık kemikleri, çizgilerinden kurtulmuş alın ve göz çevresi gibi estetik istekleri olan kişileri istedikleri yüz hatlarına kavuşturmak için uygulanır. Aynı zamanda yüz bölgesinde farklı nedenlerden kaynaklanan deformasyonların giderilmesi de yüze yağ enjeksiyonuyla mümkün kılınmıştır.

Yüze yağ enjeksiyonu  kimlere yapılır?

Yüze yağ enjeksiyonu  işlemi; yaşın ilerlemesiyle zayıflayan, yok olan yağ dokusundan kaynaklanan yüz çizgileri belirginleşen ve bundan rahatsızlık duyan kişiler, aynı zamanda çene yapısı geride olan, yüz hatları basık olan ve aynaya baktığında görüntüsünden mutlu olmayan kişilerin yüz konutlarını değiştirmek isteyen kişilere, uzman hekimler tarafından uygulanabilir.

Yüze yağ enjeksiyonu operasyonu nasıl yapılıyor?

Yüze yağ enjeksiyonunun  çok önemli iki etkisi vardır. Bunlardan ilki dolgu etkisiyken ikincisi yenileyici (rejeneratif etki) etkidir. Bu operasyon sayesinde; dolgu yapılan bölgedeki hücreler yaşamaya devam ederek yeni hücrelerin oluşmasını sağlar ve böyle dolgu etkisi sağlanır. Bu operasyon sayesinde yüz tipi değişir ve ihtiyaç olunan bölgelerde çökük kısımlar, derin çizgiler doldurulur.

Yenileyici etkiyi ise verilen kök hücreler sağlar. Bu hücreler eksik bağ dokusu hücrelerinin oluşmasını sağlarken elastikiyet veren dokuların sentezini artırırlar. Bu sayede ciltte genel bir tazelenme meydana gelirken ciltte hücresel gençleşme gözlenir. İncelen deri dolgunlaşır, kuruyan cilt nemlenir ve derin çizgiler dolmaya başlar, lekelerin kaybı gözlenir.

Yüze yağ enjeksiyonları ağrılı işlemler değildir; operasyon sonrasında ortalama iki gün süren ve üçüncü günden sonra hafifleyen bazı şişlik ve morluklar gözlenir. Yüze yağ enjeksiyonu sonrası hastanede kalmak gerekmez, hastalar aynı gün evlerine gönderilir. Operasyonun hemen ertesi günü görüntüden rahatsız olanlar için güzlük kullanılarak dışarı çıkılabilir. Yağ enjeksiyonu ve her türlü estetik işleminiz için Mayanova Estetik Merkezi sizleri uzman hekim kadrosu ve donanımlı kliniği ile başarılı operasyonlar gerçekleştirmektedir. Ayrıca geçmişte yaptığı başarılı estetik operasyonları ile dikkat çekici bir istatistik yakalamış durumdalar denebilir.

Peki, yüze yağ enjeksiyonu operasyonunun süreci nasıl işliyor?

Yüze yağ enjeksiyonu operasyonunda; işlemde kullanılmak üzere vücudun uygun başka bölgesinden uygun kanüller ve enjektörlerle yağ dokusu alınır. Bu yağ dokusu uygun laboratuar işlemleriyle saflaştırılır ve yüz bölgesine uygun kanüller kullanılarak enjekte edilir.

Operasyon için genellikle anestezi gerekmez, ameliyathane ortamında, uzman hekimler tarafından ağır sakinleştiricilerle gerçekleştirilir.

Yüze yağ enjeksiyonu işlemi ne kadar sürer?

Yüze yağ enjeksiyonu işlemlerinin süresi; yapılacak olan işlemin durumuna bağlı olarak değişmekle beraber ortalama 1 saat kadar sürmektedir.  Bu sürenin sonunda hayal ettiğiniz yüz hatlarına sahip olarak aynaya baktığınızda gördüğünüz görüntüden mutluluk duyabilirsiniz.

İsveç, tıpta dünya çapında birinciliğini kanıtlamış bir ülkedir. İsveç’in başkenti Stockholm’de, dünyanın en çok estetik ameliyatını gerçekleştiren Profesör Hern tarafından, matematiksel ve algoritmik yöntemlerle geliştirilen İsveç tekniği sayesinde, ‘mimimum hata ve başarılı sonuçlar’ felsefesiyle estetik ameliyatlarımızı gerçekleştiriyoruz. Aynalarla barışmak, hayalini kurduğunuz kişiye dönüşmek için 1 gününüzü bize ayırmanız yeterli. Sihirli dokunuşlarımız sayesinde hayat, üzerinizde daha şık duracak.