Yüz ve Dudak Dolgusu

Dakikalar içerisinde daha genç ve daha güzel görünmeyi kim istemez ki? Yüz ve dudak dolgusuyla sadece 1 günde yaklaşık 10 yaş daha genç görünmek mümkün olabiliyor. Aynı zamanda daha estetik ve daha alımlı bir yüz görünümü de kazanabiliyorsunuz. Medikal estetik uygulamalar arasında en çok tercih edilenlerden biri olan yüz ve dudak dolgusu uygulaması konforlu bir süreç eşliğinde gerçekleştirilebiliyor. Sadece kadınlar değil erkekler de daha alımlı bir yüz görünümü için yüz ve dudak dolgusu işleminden güvenle faydalanabilir. Güzelliğinizi bozduğunu düşündüğünüz pek çok problemi ortadan kaldıran yüz ve dudak dolguları uzun süre kullanım imkanı da sunuyor.

Yüz ve Dudak Dolgusu ile Neler Yapılabilir?

Dolgu uygulamasından faydalanılarak yapılabilecek işlemler oldukça geniş bir yelpaze sunuyor. Alın bölgesindeki ince kırışıklıkları yok etmek için faydalanılabilen bu uygulama ile iki kaş arasında oluşmuş ve genellikle dikine bir hat çizen çizgiler de yok edilebilir. Yüzdeki çok derinleşmiş kırışıklık görünümü hafifletilebilir. Kaşlara yeni bir şekilde kazandırmak da mümkün olabiliyor. Kaş şekillendirme işlemlerinde dolgu uygulamasından sıklıkla faydalanılır. Göz altındaki çökmelere, morluklara ve ince kırışıklıklara karşı ışık dolgusu yöntemi tercih edilebilir. Yanak bölgesine dolgunluk kazandırmak ya da şakakların çok daha belirgin bir duruş kazanmasını sağlamak amacıyla da bu işlemden faydalanmak mümkün olabilir. Dudak çevresindeki mimikten kaynaklı çizgileri ortadan kaldırmanın yanı sıra dudak dolgunluğu elde etmek amacıyla da yüz ve dudak dolgusu işlemi yapılabiliyor. Asimetrik dudak görünümü düzeltmek maksadıyla da gerçekleştirilebilen bu işlem çene kısmına da yapılabilir. Kısacası yüz bölgesinde istenen her bölgeye enjeksiyon uygulaması ile dolgu maddesi gönderilebilir.

Yüz dolgusuyla tüm kırışıklıklar yok olur mu?

Sadece derin olmayan kırışıklık görünümü giderilebilir.

Yüz ve dudak dolgusunun kullanım süresi nedir?

İşlemin yapıldığı bölgenin ne kadar hareketli olduğuna bağlı olarak 8 ay ila 2 yıl arasında değişir.

Yüz dolgusunda kalıcı dolgu maddesi yok mu?

Deri altında kalıcı olan dolgu maddeleri silikon implantlardır. Dolgu uygulaması kalıcı olmaz.

Yüz ve dudak dolgusunun vücuda zararı var mı?

Gayet güvenli bir yöntem olan dolgu vücuda hiçbir zarar vermez.

Yüz ve dudak dolgusu sonrasında morarma olur mu?

Hafif bir morarma olabilir ancak kısa sürede kendiliğinden geçer.

Yüz ve dudak dolgusu anestezi gerektirir mi?

Anestezik krem uygulamasıyla işlem gerçekleştirilir.

Ameliyat öncesi deneme amaçlı yüz ve dudak dolgusu yapılabilir mi?

Elbette. Pek çok hasta prova amaçlı dolgu uygulamasından faydalanır.

Yüz ve dudak dolgusunda yan etki var mı?

Herhangi bir yan etkisi olmaz. Sadece hafif kızarıklık, morluk ve şişme olabilir ancak kısa sürede geçer.

Yüz ve dudak dolgusu yara izlerini yok eder mi?

Yara izindeki çöküntüyü giderir. Fakat izi tamamen yok etmez.

Yüz ve Dudak Dolgusu Süreci Nasıldır?

Hasta açısından oldukça kolay bir süreç eşliğinde gerçekleştirilen yüz ve dudak dolgusu işleminden önce hastanın muayene edilmesi gerekir. Muayene esnasında hastanın beklentileri ve uygulama yapılacak bölgenin analizine göre bir işlem planı hazırlanır. Ne kadar dolgu maddesi kullanılacağı ve hangi bölgelere dolgu enjeksiyonu yapılacağı gibi hususlarda yapılan planlamanın ardından uygulama safhasına geçilir. İşlemin yapılacağı bölgeye anestezik krem sürülerek uyuşması sağlanır. Böylece hasta enjeksiyon iğnesini hiç hissetmez. İğne ile dolgu maddesi deri altına gönderilir ve işlem tamamlanır. Hasta uygulamanın hemen ardından klinikten ayrılarak günlük hayatına kaldığı yerden devam eder. İşe gidebilir ve fiziksel aktivitelerde bulunabilir.

Yüz ve Dudak Dolgusu Fiyatları

Yüz bölgesinin hemen her kısmına uygulanabilen dolgu işlemi için net bir fiyat belirtmek yanıltıcı olacaktır. Yüz ve dudak dolgusu fiyatı değişkenlik gösterir. Hastanın uygulama öncesi cilt durumu, dolgu işleminin ne kadarlık bir alana uygulanacağı ve bununa beraber kaç kutu dolgu maddesi kullanılacağı gibi unsurlar, yüz ve dudak dolgusu fiyatları noktasında değişkenliğe neden olabilmektedir. Her hasta için yapılan işlem aynı olmadığından fiyat da değişecektir. Muayene öncesinde net bir fiyat belirtilemez. Muayene ve fiyat bilgisi için sizi en kısa sürede kliniğimize bekliyoruz.

iyileşme süreci…
Pek çok kişi yüz ve dudak dolgusu için iş hayatına ara vermesi gerektiğini düşünür. Oysa bu uygulama sadece dakikalar içerisinde gerçekleştirilir. Klinik ortamda istirahate ya da evde istirahat etmeye gerek kalmaz ve hasta uygulama sonrasında hem günlük yaşantısına hem de iş hayatına kaldığı yerden devam edebilir. İyileşme döneminde sadece birkaç hususa dikkat edilmesi gerekir. Dolgu uygulaması yapılan yerin gün içerisinde ovuşturulmaması ve yaklaşık 4 saat boyunca bu bölgeye herhangi bir krem ya da kozmetik ürün sürülmemesi gerekir. Su değdirmemek de dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alır. 4 saatin sonunda bu yasak kalkar. Bunun dışında iyileşme sürecine dair hastanın dikkat etmesi gereken bir husus bulunmaz.

Dudak Dolgusu Uygulama Süreci Nasıldır?
Dudaklar yüz görünümünde son derece belirleyici olabiliyor. Dudak görünümündeki küçük bir değişim dahi yüz görünümüne yansıyabiliyor. Bu nedenle dudak dolgusu, dolgu uygulamaları arasında en çok tercih edilenlerden biri haline geldi. Dudaklara dolgunluk kazandırmak amacıyla yapılabilen bu işlem aynı zamanda asimetrik dudak görünümünü simetrik dudak görünümüne dönüştürmek amacıyla da gerçekleştirilebiliyor. Sadece üst dudak ya da alt dudak için de işlem yapılabilir. Uygulama öncesinde hastanın muayene edilmesi gerekir. Hastanın beklentileri ve nasıl bir dudak görünümü istediği görüşüldükten sonra işlem için gereken dolgu maddesi miktarına ve benzeri hususlara karar verilir. Sonrasında anestezik krem ile dudak bölgesi uyuşturulur ve uygulama aşamasına geçilir. Dudak içerisine yeterince dolgunluk sağlayacak miktarda dolgu maddesi enjekte edilir. Uygulama kısa sürede sonlandırılır ve hasta günlük hayatına hemen geri dönebilir.

Yüz Dolgusunda Doğal Görünüm Nasıl Korunur?

Yüz bölgesinde yapılacak dolgu işlemlerinde öncelik doğal görünümü korumaktır. Sadece istenmeyen görüntüye müdahale edilir. Örneğin mimiklerden kaynaklı dudak çevresinde oluşan derin çizgilerin görünümünü hafifletmek için yüz dolgu işlemi yapılabilir. Bu işlemde sadece çizgilerin iç kısmı doldurulur ve düzgün bir görünüm alması sağlanır. Ancak mimiklere ya da yüz hattına bir girişimde bulunulmaz. Dolayısıyla hastanın doğal yüz görünümünde herhangi bir değişimin meydana gelmesi de olanaksızdır. Dokun yüz ifadesi gibi sıkıntılar hem yüz dolgusunda hem de dudak dolgusunda yaşanmaz. Alın bölümündeki kırışıklığı yok etmek üzere yapılan bir dolgu işleminden sonra kaşlar kaldırılabilir ve alın kaslarının çalışmasıyla bir değişim asla meydana gelmez. Bu işlem sadece cilt altına dolgu maddesi gönderilmesidir. Dudak dolgusunda da aynı prensip izlenir. Dudakların doğal görünümü korunur fakat istenen dolgunluk kazandırılarak hastanın memnuniyeti sağlanır.

Yüz ve Dudak Dolgusunda Hyalüronik Asit Mucizesi

Dolgu işlemlerinde yıllar önce farklı materyaller dolgu maddesi olarak kullanılırdı. Ancak günümüzde ilerleyen teknoloji yardımıyla cilt ile daha uyumlu ve çok daha uzun süre deri altında kalabilen materyaller kullanılıyor. Yüz ve dudak dolgusunda kullanılan hyalüronik asit de bunlardan biridir. Doku ile uyumlu olduğundan alerjik reaksiyon gibi sıkıntıları ortadan kaldırabilen b dolgu maddesinin mucizevi bir etkisi daha var. O da ciltte yenilenme sürecini başlatmasıdır. Bu materyal vücutta bulunan ve cilt yenilenmesini sağlayan kolajen üretimini tetikleme özelliğine sahip. Bu tetikleme ile vücut dolgu yapılan bölgede daha fazla kolajen üretimi olmasını sağlıyor. Bununla beraber uygulamanın yapıldığı bölgede bir yenilenme ve yeniden yapılanma süreci başlıyor.

Dolgu ile Cilt Yenileme
Dolgu uygulamasının ardından dokuda başlayan yeniden yapılanma süreci kapsamında ciltteki ufak pürüzler ve sorunlar kendiliğinden ortadan kalkabiliyor. Çok sayıda kişi dolgunluğun yanı sıra cildinde yeniden yapılanma sürecinin başlaması için de yüz ve dudak dolgusu işlemini tercih ediyor. Adeta doğal bir gençleşme sunabilen dolgu uygulamasında hyarülonk asitlerle beraber bazı vitaminler de kullanılıyor. Cildin beslenmesi noktasında da bu vitaminlerin katkısı oldukça fazla…

Sıkça Sorulan Sorular

Göz altına dolgu yapılabilir mi?

Işık dolgusu ile göz altında daha iyi bir görünüm elde edilir.

Yüz ve dudak dolgusunda enjeksiyon nereye yapılır?

Işık dolgusunda enjekte işlemi kemik üstüne yapılır. Diğer dolgu işlemlerinde deri altına enjeksiyon yapılır.

Dudak dolgusu için ne kadar dolgunlaştırıcı gerekir?

Genellikle 0.5 ml ila 2 ml arasında dolgunlaştırıcı kullanılır.

Doğumdan ne kadar süre sonra yüz dolgusu yaptırabilirim?

Emzirme dönemi sona erdikten hemen sonra yaptırabilirsiniz.

Yüz ve dudak dolgusunda sonuç ne zaman görülür?

Uygulama bittiğinde hemen sonucu görebilirsiniz.

Dolgu malzemesinin güvenilirliğinden nasıl emin olurum?

Dolgu maddesinde FDA onayı aranmalıdır. Kullandığımız dolgu malzemeleri FDA onaylıdır.

Uygulama sonrası dolgunluğu arttırmak mümkün mü?

Yeni bir seans ile dolgunluk seviyesi yükseltilebilir.

Yüz ve dudak dolgusu ne kadar sürer?

En fazla 30 dakika içerisinde işlem tamamlanır.

Yüz dolgusu ifadeyi donuklaştırır mı?

Hayır. Yüz ifadesinde bir donuklaşmaya neden olmaz.

Yüz ve dudak dolgusunda ağrı çok olur mu?

Hiçbir şekilde ağrıya neden olan bir uygulama değildir.

Dudak dolgusu dudaklarda kırışmaya neden olur mu?

Hayır. Aksine mevcut kırışıklıklarda düzelme meydana gelir.

Yüz dolgusu ile botoks birlikte uygulanır mı?

Yüz dolgusu farklı estetik müdahaleler ile kombine uygulanabilir.

Tüm yüze aynı seansta dolgu yapılabilir mi?

Hastanın talebi doğrultusunda yüzdeki pek çok noktaya dolgu yapılabilir. Ancak seans süresi bu durumda uzayacaktır.

Yüz ve dudak dolgusu cilt esnekliğini etkiler mi?

Cilt esnekliğinde bir değişime neden olmaz.

Yüz ve dudak dolgusu his kaybına neden olur mu?

Yüz ve dudak dolgusunda kullanılan materyal ve işlem nedeniyle his kaybı oluşmaz.

Bir defa dolgu yaptırınca sürekli tekrarlamak gerekir mi?

Asla böyle bir zorunluluk yoktur. Hastanın talebi doğrultusunda tekrarlanır. Bu kararı hasta verir.

Dolgunun kalıcılık süresi uzatılabilir mi?

Doğru beslenme ve düzenli hayatla birlikte sigara ve alkol kullanımının olmaması, dolgunun kalıcılık süresini uzatabilir.

Yüzde hangi bölgeye yapılan dolgu daha kalıcıdır?

Yüzdeki en hareketsiz bölge, kalıcılığın en uzun olduğu bölgedir.

1 Yorum

  • Lale S.

    hocam ellerine sağlık dudaklarım tam istediğim gibi oldu yıllarca incecik dudaklarla gezip morilimi bozmak yerine buraya gelseydim şimdiye kadar dert etmezdim tekrar teşekkür ederim..

Bir cevap yazın