WhatsApp ile Sor
Yüz Prp Tedavisi
BİZ SİZİ ARAYALIM
Ücretsiz Muayene için siz telefon numaranızı bırakın sağlık profesyonellerimiz sizi arasın!
[]
1 Step 1
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Previous
Next

PRP uygulaması, kan hücrelerinden,  kanda onarım yapıcı, büyüme ve yara iyileşme özelliklerini taşıyan trombosit hücrelerince zengin bir plazmanın, yine insanın kendi kanından alınarak ayrıştırmak suretiyle elde edilmesiyle, vücudun ihtiyaç duyulan noktalarına verilmesi işleminden ibarettir.

PRP  son yıllarda tıpta çok popüler olan, estetik cerrahi alanında da çokça kullanılan bir yöntemdir. Platelet Rich Plazma (Platelet/Trombosit Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma) yöntemi, ilk olarak bundan 15 yıl kadar önce diş doktorları tarafından yaşlı hastalara takılan titanyum implantlarının diş etine yapışmasını sağlamak için buldukları çözüm yolunun, sonrasında geliştirilmesiyle bugünkü uygulama alanları ile buluşmuş bir çalışmadır.

Sonuç Çok Başarılı

Trombosit plazmaların yüze mezoterapi şeklinde enjekte edilmesi sureti ile yüzün lifting özelliğinden yararlanılarak işlem yapılmaktadır. Yöntemle yüzde gençleşme çok başarılı bir şekilde sağlanmaktadır.

Yüzdeki birtakım büyüme faktörlerini birtakım kolojen doku sentezlerini hızlandırmak görevini üstlenmektedir.  Yüz dokusunun bütün dinamiğini kolojen dokusu sağlamaktadır. Bu yöntem genel olarak ameliyatlarla kombine edilerek tıbbın pek çok alanında kullanılmaktadır.  Burun, göz kapağı ya da yüze yönelik herhangi bir cerrahi işlem gerçekleştirildiğinde aynı seansta bir PRP tedavisi de uygulandığı zaman iyileşme hızlanmış olur, olası kötü gelişmelerin önüne geçilmiş olur ve yapılan işlemin başarı etkisi çokça artırılmış olur.

Gençliğe Dönüş

Yüzde gençleşme, kırışık giderilmesi, çukurlukların doldurulması gibi tedavilerde bu yöntem oldukça başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Uygulama 45 dakika ile 1 saatlik bir süre içerisinde tamamlanmaktadır. Vücuttan alınan çok az miktarda kan, santrifüj denilen bir işlemden geçirilmektedir. Bu uygulamayla trombosit hücreleri ayrıştırılmış olur. Daha sonra oluşturulan bu plazma küçük enjektörler ve mezoterapi denilen iğneler aracılığı ile ihtiyaç duyulan bölgeye enjekte edilir ve işlem tamamlanır. Tedaviden bir hafta önceki zaman diliminde herhangi bir kan sulandırıcı ilacın kullanılmamış olması istenmektedir. Uygulamadan sonra 4 – 5 saat Kadar cildin su ile temas etmemesi ve makyaj yapılmaması herhangi bir enfeksiyona sebep verilmemesi açısından önemlidir.

Birkaç hafta arayla yapılacak üç ya da dört seansla uygulama tamamlanır. Hiçbir yan etki oluşmaz. PRP ile gençlik yıllarınıza döndüğünüzü hissedeceksiniz.

İsveç tıpta dünya birincisi bir ülke kendini ispatlatmış bir ülkedir.İsveçin başkenti stockholm kentinde profesör Hern’nin geliştirdiği dünyanın en çok estetik ameliyatını yapan sayısal değerlere matematiksel algoritmalarla geliştirdiği İsveç tekniği sayesinde minimum hata ve başarılı sonuçlar felsefisiyle estetik ameliyatlarımızı planlıyoruz ve geliştiriyoruz.