[fc id=’2′ align=’left’][/fc]

Vaser Hi-Def Liposuction

Daha kaslı ve daha çekici bir vücuda sahip olmak için düzenli olarak spor yapanlar vücutlarında istedikleri görüntüyü her zaman elde edemeyebilir. Özellikle kas geçişleri ve kas olukları gibi bölümlerin çok daha belirgin olmasını isteyen kadınlar ve erkekler bu görünümü elde edemedikleri için spor yaşantılarından dahi vazgeçebilmektedir. Oysa ilerleyen teknoloji yardımıyla gerçekleştirilebilecek medikal estetik teknikler bu kişilerin de sorununa çözüm olabilmektedir. Vaser hi-def işte bu noktada devreye giren teknikler arasında yer almaktadır. Vaser hi-def liposculpture uygulaması, vaser liposuction yöntemlerinden biridir. Özellikle vücudundaki kas yapılarının daha belirgin olmasını isteyen kadınlar ve erkekler tarafından tercih edilmektedir.

Vaser Hi-Def Nedir?

Vaser liposuction cihazı kullanılarak gerçekleştirilen vaser hi-def işlemi en genel şekliyle 3 boyutlu bir liposculpturing uygulamasıdır. Tıpkı bir heykeli şekillendirmek gibi insan vücudunda bir şekillendirme sağlamak amacıyla yapılan bu uygulamada hastanın topografik fiziksel özellikleri bir bütün olarak değerlendirilir. Klasik liposuction uygulamasından her yönüyle daha farklı olan vaser hi-def işlemi özellikle atletik, sıkı ve ideal kilosunda olan kişilere uygulanmaktadır. Spor yaşantısı olan ya da vücut geliştirme sporlarıyla ilgilenenlerin istedikleri vücut görünümüne kavuşabilmeleri için vücut konturlarına yapılan basit müdahaleler olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu konturlar kimi zaman kas görünümü, kimi zaman gölgelendirme gibi farklı şekillerde vücuda uygulanabilmektedir. Vücutta bulunan kas kenarları, kas olukları, kas gölgeleri ve kas çizgileri ortaya çıkarılarak daha belirgin bir duruş alması sağlanır. Bu sayede bir yandan spora devam eden bireyler diğer yandan istedikleri vücut görünümünü de elde etmiş olurlar.

Vaser hi-def birkaç farklı bölgeye aynı seansta yapılabilir mi?

Elbette tek seansta birkaç farklı bölgeye işlem uygulanmaktadır.

Vaser hi-def liposculpture için alınan yağ meme büyütmede kullanılabilir mi?

Evet. İşlem esnasında alınan yağ meme ya da popo büyütme için kullanılabilmektedir.

Vaser hi-def işleminin amacı incelmek midir?

Bu işlem zayıflamak için değil vücudu şekillendirmek için yapılır.

Vaser hi-def alerji yapar mı?

Kişinin kendi vücudundan alınan yağ kullanıldığından alerjik reaksiyon riski yoktur.

Vaser hi-def liposculpture ağrı yapar mı?

Çok hafif br ağrı oluşabilir fakat ağrı kesici ilaç alınarak giderilebilir.

Vaser hi-def liposculpture güvenli midir?

Uygulama FDA tarafından onaylanmıştır ve güvenlidir.

Vaser hi-def yan etkisi var mı?

Herhangi bir yan etkisi yoktur.

Vaser hi-def enjeksiyona neden olur mu?

Steril koşullarda, ehil hekim tarafından yapılması durumunda enfeksiyon oluşmaz.

Vaser hi-def iz bırakır mı?

Bu uygulamada vücuda herhangi bir kesi uygulanmaz ve iz kalması mümkün değildir.

Vaser Hi-Def Uygulanabilen Bölgeler

Bu uygulamadan hem erkekler hem de kadınlar faydalanabilmektedir. Vaser hi-def işleminin en çok uygulandığı vücut bölgeleri kollar, karın ve bel bölgesi olmaktadır. Bununla birlikte sırt ve bacaklar da işlemin uygulanabildiği bölgeler arasında yer alıyor. Erkekler göğüs bölgesi, bel bölgesi ve karın bölgesi ile bacaklarına kas görünümü kazandırmak için uygulamadan sıklıkla faydalanmaktadır. Genellikle spor çalışmalarıyla kaslanmış olan bölgelerde kas görünümünün daha da netleşmesi için yapıldığından işlem kaslı vücut bölgelerinde daha fazla talep görmektedir. Omuz gibi bölgeler için de ender de olsa uygulama yapılabilmektedir.

Vaser Hi-Def Fiyatları

Vaser liposuction işleminde kullanılan cihaz ile gerçekleştirilen vaser hi-def uygulaması için net bir fiyat belirtmek yanıltıcı olabilir. Uygulamanın vücudun hangi bölgesine yapılacağı ve istenen görünümün elde edilebilmesi için kaç seans uygulama yapılması gerektiği gibi hususlara bağlı olarak vaser hi-def fiyatı da değişmektedir. Uygulama öncesinde vücut bölgesinin durumu ya da seans sayıları gibi unsurlar bu işlemin fiyatında belirleyici olmaktadır.

İyileşme Süreci…
Vaser hi-def liposculpture uygulamasından sonraki iyileşme süreci hasta açısından gayet konforlu olmaktadır. Uygulamanın hemen ardından günlük hayata dönmek pek mümkün olmaz. Sadece çok basit bir seviyede bu işlemin gerçekleştirilmesi durumunda hasta hemen günlük hayatına dönmektedir. Vaser hi-def liposculpture sonrasında klinik istirahat yani hastanede yatmak gerekmez. Fakat hastanın yaklaşık olarak bir hafta evde dinlenmesi gerekmektedir. Çok hafif günlük aktiviteler dışında dinlenme sürecinden çıkmaması gerekir.

Vaser Hi-Def Liposculpture Nasıl Yapılır?
Uygulama öncesinde hastanın mutlaka muayene edilmesi gerekir. Muayene sürecinde hastanın vücudunda yağ fazlalığı olan bölgeler tespit edilir ve işaretlenir. Aynı zamanda uygulamanın yapılacağı vücut bölgeleri de belirlenerek işaretlenmektedir. Ardından uygulama yapılacak olan bölgeye özel solüsyon sürülerek bu bölge işleme hazırlanır. İşlem öncesinde cilde sürülen solüsyon deri altındaki yağ dokularını ayrıştırmaktadır. Ardından ultrasonik problar kullanılarak uygulama yapılacak olan bölgedeki yağlar eritilir. Eritilmiş formda olan yağlar vücuttan alınarak uygulama yapılacak olan bölgeye enjeksiyon yöntemiyle gönderilir. Böylece istenen kaslı görünüm elde edilmiş olur. Yağ enjeksiyonunda yağ alınmadan önce eritildiği için uygulama yapılan bölgede dalgalı ya da pürüzlü bir görünüm oluşmasının da önüne geçilmiş olur. Bu işlem esnasında hastanın hiçbir şekilde acı ya da ağrı hissetmesi mümkün olmaz. Çünkü işleme başlanmadan önce uygulama yapılacak bölge sedasyon ya da lokal anestezi ile uyuşturulmaktadır.

Vaser Hi-Def İçin Kimler Uygun?

Bu uygulama herkese uygun bir medikal estetik işlem değildir. Öncelikle uygulamadan başarılı bir netice elde edilebilmesi için vücudunuzun vaser hi-def liposculpture uygulaması için ideal olması gerekmektedir. Diyet ya da spor yapmasına karşın istediği vücut görünümünü elde edememiş, vücut kitle endeksi 30’un altında ve aynı zamanda deri kalitesinin de makul bir düzeyde olanlar bu uygulama için en ideal adaylardır. Fakat bu üç unsurdan sadece birinin yokluğu dahi uygulamadan % 100 başarı elde edilmesini önleyebilmektedir. 45 ila 50 yaşından sonra vaser hi-def işleminin yaptırılması pek önerilmez. Bunun nedeni artık söz konusu yaşlarda cilt kalitesinde düşme eğiliminin başlamış olmasıdır. Dolayısıyla istenen sonucun elde edilmesi de güçleşmektedir. Cildinde çok fazla çatlak bulunan kişilerin de bu uygulamadan faydalanması önerilmez.

Vaser Hi-Def Avantajları
Bu yöntem vücudu şekillendirmek için uygulanan en yeni tekniklerden biridir. Sunduğu avantajlar arasında en çok dikkat çeken, vücuda kesi uygulanmadan şekillendirilmesini sağlayabiliyor olmasıdır. Bu işlemde sadece yağlar hedef alınır ve yağlar kullanılır. Dolayısıyla vücudun damar, sinir ya da bağ dokularına herhangi bir zarar verilmesi de mümkün olmaz. Bu yönüyle de güvenli bir teknik olmasının avantajlarını yaşatmaktadır. Uygulama için alınan yağlar vücudun çeşitli bölgelerine yağ enjeksiyonu yapılması için kullanılabilmektedir. Dolayısıyla hasta aynı seans içerisinde hem vaser hi-def işlemini hem de şakaklara yağ dolgusu işlemini yaptırabilmektedir. Uzun süredir şikayetçi olduğu bazı vücut görünümlerinden tek bir seansta kurtulma şansını sunar.

Vaser Hi-Def Sonrası
Uygulama vücudun hangi bölgelerine ne oranda yapılacağına bağlı olarak 2 ila 4 saat arasında tamamlanmaktadır. İşlem tamamlandıktan sonra 3 ila 4 gün hafif ağrı hissedilebilir. Ayrıca işlemden sonra hastaların yaklaşık 3 hafta özel bir korse kullanmaları gerekecektir. İşlem sonrasında kesi ya da dikiş olmadığından pansuman gibi işlemler de gerekmez. Sadece hastaların hekim tarafından belirtilen sürede dinlenmeleri ve kişisel hijyene dikkat etmeleri yeterli olmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Vaser hi-def işleminden kaç gün sonra spor yapılabilir?

Yaklaşık 2 hafta sonrasında spor hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Vaser hi-def liposculpture sonucu kalıcı mıdır?

Evet. Aşırı kilo alımı olmaması durumunda sonuç kalıcıdır.

Vaser hi-def sonrasında kaç kilo alırsam sonuç bozulur?

10 kilo ve üzeri kilo alımında işlemle yapılan şekil bozulmaktadır.

Vaser hi-def için doğru zaman nedir?

Yılın her mevsiminde yapılabilen bir işlemdir.

Vaser hi-def farklı işlemlerle kombine yapılabilir mi?

Yağ enjeksiyonu, meme dikleştirme ve daha pek çok işlemle kombine yapılabilir.

Çok zayıf olanlar vaser hi-def liposculpture yaptırabilir mi?

Hayır. Çok zayıf olanlara bu uygulama önerilmez.

Vaser hi-def liposculpture için yaş sınırı var mı?

18 ila 50 yaş arası için uygundur.

Tüm vücudun için bu işlemden faydalanabilir miyim?

Elbette. Ancak seans süresi uzayacaktır.

Daha önce liposuction yaptıranlar u işlemi yaptırabilir mi?

Evet, bir sakıncası olmaz.

Vaser hi-def sonrası kaslarda erime olur mu?

Bu işlemde kas dokusuna asla müdahale edilmez. Herhangi bir değişime sebebiyet vermez.

Vaser hi-def yağ dokusunu kasa çevirir mi?

Hayır, bu mümkün değildir.

Vaser hi-def için vücut şekline kim karar verecek?

Hasta ve hekim birlikte karar vermektedir. Hastanın talepleri önceliklidir.

Sonucu beğenmezsem ne olacak?

Geri dönüşü olan bir uygulamadır. Sonucu beğenmemeniz halinde klasik liposuction ile yağlar alınabilir.

Vaser hi-def sonrası korse neden giyilir?

Vücutta ödem oluşmasını önlemek amacıyla korse kullanılır.

Vaser hi-df ile bel inceltilir mi?

Evet mümkündür.

Vaser hi-def tekrarlanabilir mi?

Tekrarlanabilen bir işlemdir ancak çoğu zaman buna gerek kalmaz.

Vaser hi-def atletik görünümü bozar mı?

Hayır. Aksine daha atletik bir görünüm kazandırmak için yapılan bir uygulamadır.

7 yorum

 • Süslüü

  hocam inanılmaz sonuçlar bunlar operasyonumdan 5 ay geçmesine ragmen istediğim sonuca kavuştum sizi tavsiye edenlere abartıyorlar dedim ama az bile söylemişler gerçekten sadece kontrol günüm trafik vardı trafikte kaldım oda nazarlık olsun tüm süreç harika geçti hocam emeğine ellerinizze sağlık tüm ekibinize teşekkür ederimmm … Benden 5 ay fotograflarımı istemiştiniz buradan paylaşıyorum sonuçlarımı 🙂

 • Banuece

  bir çok kadın gibi benimde sorunum basen bölgesi ve kaçlalarımın küçüklüğüydü operasyon hakkında bilgi almak için aradığımda gerçekten beni anlayabilen ne isteiğimin farkında olan insanlar olduğunu anladım görüşmeye gittiğimde de aaynı nezaket ve hizmet vardı hocayı anlatmaya gerkbile yok bir çok dr eline su bile dökemez operasyona gelicek olursak gayet başarılı geçtiğini söyledi doktor bey benimde öyle aman aman bi ağrı durumum olmadı bol bol dinlendim ve bu daha hızlı iyileşme sağladı sigara alkol kulanmadım çok iyi ve başarılı geçen bir süreç oldu hocama asistanlarına çağrı merkezine herkese çok teşekkür ederim. Sadece klinik fazla yoğun randevu saatinizden önce giderseniz bekliyebilirsiniz Şekil a 🙂

 • minEcik

  öncelikle bu kuruma çok tesekkur ederim bu kadar yetenekli insaları bir araya getirdikleri için.

  Bir çok kez yağlarımdan kurtulamadım hem yaptıgım meslekten dolayı hemde zaman sorunundan dolayı spora yürüyüşe bir çok şeye vaktim olmuyordu ama kendi görüntümde beni rahatsız ediyordu sonra bu yönteme başvurdum çok şükür gerçekten iyi bir tercih yaptım sonuçlarımdan da gayet memnun kaldım buradan asistan burcu hanıma çok teşekkür ederim yoğunluktan dolayı biraz bekledik olsun en azından insanlar iyi bir tercih ettiler beklememiz sorun değildi almanyadan sevgilerle

 • Kardelen K.

  mrb benim sizden isteğim kliniğin yogunlu ilk görüşmede biraz bekletildik.. Operasyona sıra gelince sizin üzerine tanıdıgım bir kurum yok hem dr. hem çalışanları çok güzel hizmet veriyorsunuz operasyona diyecek hiç bir şey bulamıyorum beni hayallerime kavuşturdunuz tam istegiğim gibi oldu bu kadar iyisini ben bile hayal edemezdim hocam bu konuda eli çok mahir operasyon sonrası ağrımda olmadı hayatıma kaldıgım yerden devam ettim elleriniz dert görmesin herkese sonsuz tşkler hocamın istegiği üzere 1. ay foto atıyorum Almanyadan selammlarrrrr

 • su lokınter

  ben hem lipo hemde göğüs estetiği yaptırdım lipo için fazla bişey yokttu ama bel böölgesinden kurtulmak kabusa dönmüştü bu resmım operasyondan sonra 4. günüm o kdar güzel bir iyileşme sürecim oldu ki bazen diyorum keşke çalıştıgım yerden izin almasaydım istanbulda gayet güzel ve eğlenceliydi sasdece klinik ve trafik çok kalabalık oldugu için biraz zaman kaybımız oldu ama bu güzelim sonuçlara ne olsa katlanılır..

 • Uzmanhatun

  Bir çok yerde yapılan bu işlem için şunu göz önünde bulundurmak..
  ben sizleri tercih ettiğim için gerçekten çok memnun kaldım hem hizmet olarak hemde işlem sonucu olarak son derece başarılı ve güven veriyorsunuz cevapsız bir sorum kalmadı evime döndüğümde içim çok rahattı kontrol sonrası biraz bekletildik ama oda nazarlık olsun hocama asistanlara ve bizlerle fazlasıyla alakadar olan estetik makerlara canı gönülde teşekkür ederim… bu başarılı sonucu değerli estetik makerlarımın isteği üzerine sizlerle paylaşıyorum

 • BCAKSU

  Merhabalar ben almanyadan su göbek ve basenlerimden dolayı sizleri tercih etmiştim sonuçlar mükemmel ama fazla yogunluktan biraz bekledik hocam bu yaz göğüs estetiği içinde gelecegim sizlere her konuda güvenim sonsuz

Bir cevap yazın