WhatsApp ile Sor
Tüp Mide Obezite
BİZ SİZİ ARAYALIM
Ücretsiz Muayene için siz telefon numaranızı bırakın sağlık profesyonellerimiz sizi arasın!
[]
1 Step 1
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Previous
Next

Tüp Mide Obezite Cerrahisi


Genellikle obezite hastalarının şişmanlık kontrolünü ele almaları için mide küçültme ameliyatı yapılmaktadır. Bu mide küçültme ameliyatı sayesinde de artık yeme içme alışkanlığı kısıtlanmakta ve zayıflama yolunda da ciddi bir adım atılmaktadır.


Obezite hastalarına kesin çözüm olan "mide küçültme" ameliyatı son 10 yıldır ciddi bir anlam da gündemimiz de yer almış ve zamanımızda en çok uygulanılan bariatrik Prosedürler olmuştur. “mide by-pass’ı” veya “duodenal switch” olarak bilinen mide küçültme operasyonları sayesinde de artık daha fazla yeme içme alışkanlığı tamamen yok olmaktadır.


Tüp mide operasyonundan 5 sene sonrasında kişiler fazla kilolarının % 55 – 70 ’ini hali hazırda kaybetmiş olurlar. Bu aşırı kiloluluk operasyonu ondan sonra uzun dönemde tekrar kilo alma oranı ise % 20’ler düzeyindedir. Yeniden morbid obez olunması mümkünlüğü ise son evre düşük olup % 3-4’leri aşmaz. Cerrahi ölümcül riziko ise % 0,1 civarı olmaktadır. Bu metot kilo vermede mide by-pass’ı veya ona yakın düzeyde tesirlidir. Emilim bozukluğu ise mide by-pass’ ı ve bilhassa 'duodenal switch'e oranla çok daha az olduğu için operasyon sonrası daimi çeşitli ilaç ve mineral desteği de sıklıkla gerekmez.


Genel de obeziteli insanların belenme alışkanlıkları içerisinde doyumsuz oluşmaktadır ve bu doyumsuzluğu tamamen yok etmek adına mide ameliyatı sayesin de yani mide küçültme işlemi ile sizler de kısa süre içerisin de doyacaksınız. Böylelikle de daha fazla yemek yeme gibi bir alışkanlığınızı tamamen yok edeceksiniz. Fakat halen bu alışkanlıklarını devam ettirmek isteyen hastalar da olmaktadır ve bu anlamda da mide küçültme ameliyatı sonrasın da beslenme alışkanlıkların da olabildiğince et gibi ürünleri fazla tüketmemesi tavsiye edilir. Genel de hazımsızlık sorunlarını oluşturacağı için katı yiyeceklerin fazla tüketilmemesi tavsiye edilir. Zaten belirli bir süre sonra da bu beslenme alışkanlığı kısıtlanacak ve neredeyse birkaç lokma yedikten sonra doymuş olacak. Bu yüzden de ameliyat sonrasın da ilk süreçler de katı yiyeceklerden biraz uzak durun ve bu yiyecekleri tüketirken de belirli bir süre ve limitler koyun.


Sızdırmazlık testi nedir?

İsveç tekniği ile yapılan sızdırmazlık testi ameliyat sonrasın da midenin içine özel sıvı koyularak mideyi kontrol etme işlemine denir. Sızdırmazlık testi pahalı olan bir işlem olduğu için her firmanın yada doktorların tercih ettiği bir yöntem değildir. Sızdırmazlık testi tam anlamıyla uzman ve deneyim kazanmış firmaların yapabileceği bir cerrahi işlemdir. Sızdırmazlık testi sayesin de midede oluşan operasyon sonrası problemleri kısa süre içerisin de bu işlem ile kontrol altına alınabilir.

İsveç dünya çapında tıp alanında kendini ispatlamamış bir ülkedir. İsveç'in başkenti olan Stockholm'da yaşayan profesör Lucas dünyanın en çok estetiğini yapan ve sayısal değerlerle matematiksel algoritmalarla İsveç Tekniği'ni geliştiren kişidir. Biz de kliniğimizde İsveç Tekniği'ni minimum hata ve elde ettiğimiz başarılı sonuçlarla cerrahi ameliyatlarımızı planlayıp geliştiriyoruz.


 • TEDAVİ PLANI
 • Anestezi
 • Genel
 • Hastanede yatış
 • 2 gece
 • Kontrol tarihi
 • 7. gün
 • Hayata dönüş
 • 3 gün
 • Ağrı
 • Yok
 • Uçak yolculuğu
 • Kontrolden sonra
 • Muayene
 • Ücretsiz

Klinik ve Hastanemiz

Tüp Mide Obezite Videoları

sizden gelen yorumlar

 1. Kadir dedi ki:

  Boyum 176 kilom 128 mide ameliyatı ücretini merak ediyorum.Sgk ile anlaşma nız varmı.

  Puan:
  0
 2. Funda Varyok dedi ki:

  Merhaba yurt disindan yaziyorum. Suan kilom 81 ve boyum 1.67 kilo veremedigim icin her nekadar denesemde ameliyat olmak istiyorum. Bu kiloda ameliyat ediyormusubuz? Eger oluyorsa ücretini ve kac gün hastanede kalmam gerektigini söylerseniz sevinirim.

  Funda Varyok

  Puan:
  0
 3. Gizem dedi ki:

  Merhaba hocam 6. ayımdayım hayatıma beni yeniden kavusturan bu klinik gerçekten harika obezite sorunu olanlara kesin tavsiyem burası

  Puan:
  5
 4. Meral dedi ki:

  1.62 boyundayım 115 kiloyum yüksek tansyonum var yurtdışından arıyorum acaba ücreti ne kadar

  Puan:
  0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir