Tüp Kanseri Tedavisi

Tıpta tuba uterina olarak tanımlanan bu kanser türü, rahim ile yumurtalık arasında yer alan tüplerde meydana gelir. Bu tüplerin görevi yumurtanın rahme geçişini sağlamak ve spermlerin yumurtaya doğru ilerleyişini desteklemektir. Döllenme bu sayede meydana gelir.

Tuba uterina olarak anılan tüp kanseri rahmin bu bölgesinde meydana gelen kanserin adıdır. Tuba uterina diğer genital alan kanserlerine nazaran ( rahim, rahimağzı, yumurtalık) çok daha seyrek görülen bir türdür.

Tüp Kanseri Kimlerde olur?

Tüp kanseri kadınlarda görülen bir türdür. Hastalığın nadir görülmesi net bir risk grubu belirlenmesini engeller. Yine de diğer türler gibi tüp kanserinde de, düzensiz hayat şartları, genetik faktörler, yanlış ve sağlıksız beslenme, stres ve kötü alışkanlıklar riski arttırır.

Daha çok 40 yaş üstü kadınlarda rastlanan genital bölge kanserleri gibi bu türün de yaş ilerledikçe görülme ihtimali büyür.

Tüp Kanseri Belirtileri nelerdir?

Tuba uterina olarak anılan tüp kanseri türünde çok net bir belirtiden bahsetmek oldukça zordur. erken teşhisin çok zor olduğu bu türde, öncül şikayetler ufak tefektir. Karın bölgesinde başlayan bu şikayetler gaz olarak tabir edilen şişkinlik gibidir.

İleri safhalarda ise bu şişkinlik artar hatta karında su toplamaya kadar gider.

Tüp kanserinin Tedavisi var mı?

Elbette ki, tüp kanserinin tedavisi vardır. Ancak buradaki temel sorun bu hastalığın erken tanı ve teşhis imkânının çok az olmasıdır. Hastalık fark edildiğinde karın içine yayılmış olur. İlk safhalarda tedavi çok daha kolaydır.

Tüp kanseri tedavisi Nasıl yapılıyor?

Genellikle cerrahi müdahale ve sonrasında kemoterapi ile yapılır. Daha ileri durumlarda bunlara ek olarak radyoterapi de uygulanabilir.

Cerrahi işlem ne kadar sürüyor?

Cerrahi işlem hastalığın safhasına göre değişiklik gösterebilir.

Bizler İsveç klinik olarak İsveç’in bilhassa tedavi dünyasındaki gelişmelerinin takipçisiyiz. tıp konusunda dünyada bir numara olmuş İsveç’te çok önemli bir yöntem geliştirildi. Profesör Lucas’nin başkent Stockholm de yürüttüğü çalışmalar sonucunda meydana getirdiği, sayısal veriler ve matematiksel algoritmalarla desteklenmiş tedavi tarzını benimsemiş olmaktan gurur duyuyoruz.