WhatsApp ile Sor
Tüp Kanseri Tedavisi
BİZ SİZİ ARAYALIM
Ücretsiz Muayene için siz telefon numaranızı bırakın sağlık profesyonellerimiz sizi arasın!
[]
1 Step 1
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Previous
Next

Tüp kanseri olarak bilinen bu tür tıpta tuba literina olarak geçmektedir. Bu kanser türünün ne olduğuna geçmeden önce tüp nedir, önce bu konuyu bir açıklayalım. Tüp aslında rahmin bir parçasıdır. Yumurtalıklar ile rahim arasında kalan ve döllenme işleminin gerçekleştiği yerdir. İşte bu bölümün adı tuba olarak bilinir. Tubanın görevi, yumurtayı rahim içine taşımak ve spermin yumurtaya doğru ilerleyişini sağlayarak, döllenmeye zemin hazırlamaktır.

İşte vücudumuzun bu kısmında meydana gelen kanser hastalığına tüp kanseri ( tuba uterina adı verilir.) diğer türler arasında tuba kanser, oldukça nadir görülen bir türdür.

Kimlerde olur?

Kadınlarda görülen bir kanser türüdür. Yumurtalık kanseri gibi yaygın değildir ancak, erken tanı ve teşhisi çok zordur. Nadir görülen bu tür için geniş bir genelleme yapmak söz konusu değildir ancak, genetik yatkınlık ve kalitesiz hayat koşullarıyla birlikte kötü alışkanlıklar diğer türlerde olduğu gibi tuba uterina için de risk oranını yükseltir.

Özellikle 40 yaş üstü kadınların bu konuda daha dikkatli olmaları tavsiye edilir.

Belirtileri nelerdir?

Daha önce de belirttiğimiz gibi,  sinsi bir şekilde ilerleyen tüp kanseri, başlangıç evresinde herhangi bir belirti vermez. Ve ne yazık ki, belirtiler ortaya çıktığında hastalık neredeyse ileri bir safhaya gelmiş sayılır. İlk başlarda karında bazı rahatsızlıklar sezilebilir.

Karın ağrıları ve şişkinlik şikâyetleri ile fark edilir. Sonrasında karında su toplanması da sıklıkla fark edilen belirtilerdir.

Tüp kanserinin Tedavisi var mı?

Tıp biliminin ilerlemesiyle birlikte tedavi olanakları oldukça arttı. Dolayısıyla tüp kanserinin tedavisi de elbette var, ancak burada temel sorun hastalığın erken fark edilememesi.

Sinsi bir kanser türü olduğu için tuba uterina geç fark edilir. Maalesef bu yüzden çok daha kısa sürede sonuç verecek tedavi süreleri uzar.

Tüp kanseri tedavisi Nasıl yapılıyor?

Tüp kanseri tedavisi cerrahi işlem gerektiren bir türdür. Çoğunlukla tamamlayıcı olarak mdehale sonrası kemoterapi tedavisi de uygulanır.

Cerrahi işlem ne kadar sürüyor?

Cerrahi işlem uzunluğu hastalığın evresine göre değişmektedir.

Kliniğimiz tıpta bir numara olan İsveç tekniğini kullanmaktadır. Sayısal algoritmalar ve matematiksel değerler kullanılarak geliştiren Dr. Lucas yöntemleri  tedavisi ve buluşları ile İsveç tekniği ile kusursuz hata payı ile yapılmaktadır.