WhatsApp ile Sor
Meme Yağ Enjeksiyonu
BİZ SİZİ ARAYALIM
Ücretsiz Muayene için siz telefon numaranızı bırakın sağlık profesyonellerimiz sizi arasın!
[]
1 Step 1
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Previous
Next

Dolgun görünüm sağlamak amacıyla yüz ve vücudun diğer bölgelerine yağ enjekte edilmesi işlemidir. İdeal boyutlarda göğüsleri olsun isteyenlerin en çok tercih ettikleri yöntemlerden birisidir.

Lokal veya genel anestezi altında yağ enjeksiyonu ile göğüslerde istenile büyüklüğe ulaşılabilir. Günümüzde ilerleyen tıp sektörü ile alanında uzman doktorlar tarafından bu işlemler, profesyonel ve hızlı bir şekilde öncelikle tahlil ve analizler yapılarak ve sonrasında operasyonlar ile gerçekleştirilmektedir. Kişiye özel doğal, hoş, dolgun bir görünüm vermesinden ve yabancı madde içermeyerek kişinin kendi yağından elde edilerek doğal ve risksiz olarak uygulandığından dolayı kullanılan en sık ve başarılı bir yöntemdir.

Ne için yapılır?

  • Göğüslerinin küçük olduğunu ya da sarkık olduğunu düşünen, kendilerine özgüvenlerini yitiren kadınlarda kişiyi rahatlatmak için,
  • Zaman içerisinde memede görülen küçülmeyi yok etmek için,
  • Daha iri ve canlı göğüsler sahip kadınları hayallerine kavuşturmak için meme yağ enjeksiyonu yöntemi uygulanır.

Kimler Yaptırabilir?

Genellikle orta yaşlardaki kadınlara uygulanmaktadır. Yılların geçmesiyle birlikte ortaya çıkan sarkma veya küçülme gibi şekil bozukluklarını düzeltmek amacıyla daha diri, şekilli göğüsleri olmasını isteyen kadınların tercihlerinden birisidir.

Nasıl yapılır?

Uzman bir doktor tarafından ameliyat esnasında ne kadar yağ enjekte edileceği belirlenmeli ve bu işlemin kaç seans süreceği hasta tarafından öğrenilmelidir. Bazen ameliyattan sonraki zaman diliminde enjekte edilen yağın %60-70 inin kaybedildiği bilinmektedir. Bu sebeple uzman kişinin realist bir yaklaşımla operasyon sonrasındaki noktayı belirlemesi gerekmektedir.  Eğer ki ihtiyaç duyuluyorsa ek seanslar ile tekrar yağ enjeksiyonu yapılabilmektedir. Bu durum uygulamayı yapacak doktor ve klinik ile alakalı bir konudur.

Cerrahi işlem ne kadar sürer?

İşlem süresi yarım saat ile bir saat arasında değişebilmektedir. Bazen lokal anestezi bazen genel anestezi kullanılabilir. Lokal anestezi tercih edilse bile ameliyathane ortamında olması fayda sağlar. Çünkü her ne kadar basitte olsa steril ortam olması gerekmektedir.

İsveç tıp konusunda dünya birincisi olmuş ve kendini ispatlamış bir ülkedir. İsveçin başkenti stockholm’da, dünyanın en çok estetik ameliyatını yapan Profesör Hern’nin geliştirdiği sayısal değerler ve matematiksel algoritmalarla minimum hata oranı ve başarılı sonuçlar veren İsveç tekniği
sayesinde estetik ameliyatlarımızı önce planlıyor, sonra uyguluyoruz.