Meme Yağ Enjeksiyonu

Göğüslerin ideal ölçülere kavuşmasında kullanılan yöntemler arasında meme yağ enjeksiyonu da bulunmaktadır. Vücudunuzda bulunan fazla yağların alınarak göğüslerinize enjekte edilme işlemidir. Bu işlemin yapılabilmesi için kişinin istediği göğüs büyüklerine göre orantılı olarak vücudunda yağ bulunması gerekmektedir. Öncelikle yapılan tahliller ve analizlerle yağ enjeksiyonunun nasıl yapılacağı belirlenir, ardından gerekli operasyon gerçekleştirilir.

Meme büyütme yöntemleri nelerdir?

Meme büyütme yöntemleri kişinin vücut yapısına, büyüme amaçlanan bölgeye, meme yapısına göre farklılık gösterir. Bazı kişilerde silikon meme protezleri kullanırken, bazılarına da meme yağ enjeksiyonu uygun olabilir. Bu nedenle meme büyütme isteyen kişilerin İsveç Klinik uzmanları ile görüşmesi ve meme büyütme konusunda en uygun yöntemin kullanılmasını sağlamaları gerekir.

Meme büyütme kimler için uygundur?
Meme büyütme yöntemleri genellikle orta yaştaki kadınlara uygundur. Yaşın ilerlemesiyle memelerin belli oranda küçülmesi, belli oranda sarkma olması kadınlarda meme büyütme isteğine neden olur. Daha diri görünen, daha büyük göğüslere sahip olmak isterler. Meme yağ enjeksiyonu meme büyütme için en sık başvurulan yöntemler arasındadır.

Meme Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Meme yağ enjeksiyonu, meme büyütme ameliyatlarında uygulanan bir çeşit yöntemdir.

Meme Yağ Enjeksiyonu Neden Yapılır?

Gebelik ve doğumdan sonra kadınların göğüslerinde sarkıklık ve küçülme gibi durumların oluşmasından sonra hastaya meme yağ enjeksiyonu yapılarak daha diri ve büyük göğüslere sahip olması sağlanır.

Meme Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Bu uygulamada hastanın göğüslerine 450 cc ölçüyü geçmeyecek şekilde birkaç seanstan oluşan yağ enjekte edilir.

Meme Büyütme İşlemi Ne Gibi Durumlarda Yapılır?

Daha estetik, diri, canlı, simetrik ve dolgun göğüsler için meme büyütme operasyonları tercih edilmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatları Hangi Yöntemlerle Yapılır?

Meme büyütme ameliyatları silikon protez yerleştirilerek ya da memeye yağ enjeksiyonu yapılarak uygulanır.

Meme Büyütme Ameliyatında Uygulanacak Yöntem Nasıl Seçilir?

Hastanın istekleri doğrultusunda estetik görüntü sunan ve hastanın vücut ölçülerine uyum sağlayacak, sağlıklı bir yöntem tercih edilir.

Meme Büyütme Ameliyatında Yağ Enjeksiyonunun Avantajı Nedir?

Bu yöntem hem cerrah açısından kolay hem de hasta için oldukça rahat ve acısız bir işlemdir.

Meme Yağ Enjeksiyonu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Bu işlem ortalama 60 dakika sürmektedir.

Meme Büyütmede Kullanılan Protezlerin Ömrü Nedir?

Bu ameliyatta kullanılan silikon protezler uzun süre dayansa da zamanla oluşan göğüslerdeki deformasyon nedeni ile yenilenmesi gerekir.

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme başarılı olur mu?

Yağ enjeksiyonu yönteminde göğüslere belli oranda yağ enjekte edilir. Seanslarda yaklaşık 300 cc kadar meme büyümesi elde edilebilir. Hastaların çoğu için bu miktar yeterli gelmektedir. Yani bir seans meme büyütme için yeterli olabilir. Göğüslerde ciddi bir büyüme isteniyorsa, seans sayısı 2-3 olabilir. Enjeksiyon sonrasında meme büyümesinin kalıcılığı başarıya etki eder. Kişinin yapısal özelliklerine göre, ilerleyen aşamada meme büyümenin etkisi biraz azalabilir. Ancak meme boyutları eski haline de dönmez.

Yağ enjeksiyonu ile meme hangi oranda büyütülebilir?
Meme yağ enjeksiyonu sırasında her bir seansta 150-400 cc kadar enjeksiyon yapılabilir. Bu oran meme büyütme isteği olan bir kadının ihtiyacını karşılayabilir. Bu miktar gözle görünür şekilde meme büyümesi sağlayabilir. Daha fazla büyüme isteyenler için seans sayısı arttırılabilir. Yağ enjeksiyonu sonrasında büyüme nadiren biraz gerileme gösterebilir. Burada önemli olan hastanın değişime adapte olmasıdır.

Meme yağ enjeksiyonu ile kalıcı sonuçlar alınır mı?

Meme büyütme için yapılan yağ enjeksiyonunun başarı oranı yüksektir. Bu oran kişinin vücut yapısına, yapılan seanslara ve sonrasındaki sürece göre farklılık gösterebilir. Memede istenen büyüme elde edilemediyse, yeni bir seansla hedeflenen büyüklük sağlanabilir. Bir seansta yapılan yağ enjeksiyonunun yeterli olup olmadığını kişinin bünyesi belirler. Ayrıca enjeksiyona verdiği tepkide önemlidir. Meme yağ enjeksiyonu ile yapılan meme büyütme operasyonunda yaklaşık % 60 oranına azalma olabilir. Buda yapılan uygulamalara, kişinin vücut yapısına ve vücudunun verdiği tepkiye göre farklılık gösterebilir.

Meme büyütme ameliyatına hazırlık
Ameliyatın öncesinde meme büyütme için kullanılacak teknik kararlaştırılmalıdır. Memede sarkma olursa, kaldırma ve asma etkisi yapacak mastopeksi operasyonu yapılabilir. Meme dokusuna göre silikon protez, kök hücre içeren yağ enjeksiyonu ya da meme yağ enjeksiyonu kullanılabilir. Hastaya en uygun meme büyütme tekniği tercih edilir. Hastanın bu aşamada göğüslerindeki büyüme beklentisini de açıkça söylemesi önemlidir. Bunlar değerlendirilerek hangi meme büyütme tekniğinin kullanılacağına karar verilir.

Meme yağ enjeksiyonu memeye zarar verir mi?

Meme büyütme alanında yağ enjeksiyonu en fazla tercih edilen uygulamalar arasındadır. Hem başarılı sonuçların alınması, hem de ağrı ve iz olmaması bunda etkendir. İsveç Klinik bünyesinde yapılan meme yağ enjeksiyonu sonrasında ağrı olmadığı gibi herhangi bir izde kalmaz. Bu uygulama kılcal boru niteliğindeki kanüller ile yapıldığı için, yara, iz gibi etkiler oldukça nadir olur. Yağ enjeksiyonu memeye zarar veren bir uygulama değildir.

Meme yağ enjeksiyonu riskleri var mı?

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme ameliyatında da diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi bazı riskler olabilir. Ancak yağ enjeksiyonunda kesi yeri, yara, dikiş gibi uygulamalar olmadığı için, risklerde oldukça düşüktür. Yani meme büyütme yöntemleri arasında yağ enjeksiyonu en düşük riske sahiptir. Meme yağ enjeksiyonu sonrasında eksilme olursa, ek seansla bunun tamamlanması da kolay olur.

Meme yağ enjeksiyonu sonrası
Yağ enjeksiyonu yapıldıktan sonra göğüslerin yeni görünümü daha canlı ve diri bir hale gelir. Göğüslerde küçülme, sarkma gibi etkiler varsa, lokal ve bölgesel uygulama ile göğüslerde büyüme ve dirilik daha ön plana çıkar. Yağ enjeksiyonu olan kişiler memelerin dolgun görünümünden memnun kalırlar. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme yaptıran kişilerin memnuniyeti bu uygulamanın giderek yaygınlaşmasındaki en önemli etkendir.

Yağ Enjeksiyonu

Göğüslerde diri bir görünüm elde etmek için kullanılan yağ enjeksiyonu işleminde yağlar lokal ya da genel olarak vücuda enjekte edilir. Bu uygulama bazen daha büyük görünen memeler için, bazen de meme kanseri nedeniyle göğsün bir kısmı alındığında, bölgesel olarak memenin dolgunluğunu sağlamak için kullanılabilir. Kanser nedeniyle yağ enjeksiyonu yapıldığında, kök hücre enjeksiyonu daha fazla kullanılmaktadır. Meme yağ enjeksiyonunun uygulama amacına göre farklı teknikleri bulunmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Meme Büyütmede Yerleştirilen Protezler Ne Kadar Güvenlidir?

Bu protezlerin, FDA çalışmaları sonucunda, herhangi bir yan etkiye neden olmadıkları kanıtlanmıştır.

Meme Büyütmede Kullanılan Protezler Anlaşılır Mı?

Operasyon sonrası kişinin göğüslerinde silikon protez olduğunu anlamak mümkün değildir.

Meme Büyütme Yöntemleri Emzirmeye Engel Mi?

Meme büyütme ameliyatında memeye silikon protez yerleştirilmişse bu protezin meme başına kesi uygulanarak yerleştirilmesi süt kanallarının kesilmesine neden olur ve bu durum emzirmeye engeldir.

Meme Yağ Enjeksiyonu İşleminde Memeler Ne Kadar Büyür?

Bu işlemde tek seansta en fazla 450 cc yağ enjeksiyonu yapılır ve hastanın isteğine göre bu işlem birkaç seans daha tekrarlanabilir.

Meme Yağ Enjeksiyonu İşleminin Başarı Oranı Nedir?

Bu işlemde hastanın estetik göğüslere sahip olma başarısı oldukça yüksektir.

Meme Yağ Enjeksiyonu İşlemi Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Meme büyütme operasyonundan önce hastanın aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları kullanmaması gerekir ve bu konu cerrahla mutlaka görüşülmelidir.

Meme Yağ Enjeksiyonu Nasıl Sonuç Verir?

Sonucun ne kadar başarılı olacağı hastanın istekleri doğrultusunda belirlenir.

Meme Yağ Enjeksiyonu Memeye Zarar Verir Mi?

Meme yağ enjeksiyonu yöntemi, meme büyütme ameliyatları arasında ağrısız ve rahat olması nedeniyle en çok tercih edilen yöntemdir ve bu işlemin memeye zarar veren bir etkisi olduğu kanıtlanmamıştır.

Meme Yağ Enjeksiyonu Yönteminin Riskleri Nelerdir?

Bu işlemde çok ciddi bir risk bulunmasa da enfeksiyon ve yaranın geç iyileşmesi, operasyonun taşıdığı riskler arasındadır.

Meme Yağ Enjeksiyonu İşlemi Sonrası Yeni Görüntü Nasıldır?

Yağ enjeksiyonu işleminde sonra daha canlı ve diri göğüslere sahip olmak mümkündür.

Meme Yağ Enjeksiyonu İşleminden Sonraki Süreç Nasıldır?

İşlemden önce kliniğe başvuran kişilerin cerrahla yaptığı görüşmeler ve muayeneler neticesinde kaç seans uygulanacağı belirlenir ve istenilirse hastaya ek seanslar sunulabilir.

Meme Yağ Enjeksiyonu Neden Tercih Edilir?

Deriye kesi uygulanmadığı için, memeye enjekte edilen yağ %50 oranında ömür boyu kalıcılık sağladığı için, bel ve karın bölgesindeki yağların azalmasını sağladığı ve hızlı bir iyileşme gösterdiği için tercih edilir.

Meme Yağ Enjeksiyonu Neden Tercih Edilmez?

Fazla büyük göğüs ölçüsü isteyen kişilere uygun olmadığı, kişinin vücudunda yeteri kadar yağ olmadığı ve şekil bozukluğu olan meme yapısını tamamen düzeltemediği için tercih edilmez.

Meme Ameliyatı Sonrası Komplikasyonlar Nelerdir?

Operasyona bağlı kanama, enfeksiyon, geç iyileşme, kapsül kontraktürü gibi problemler ortaya çıkabilmektedir.

Meme Yağ Enjeksiyonu İşleminde Sonra Hastanede Kalınır Mı?

Yağ enjeksiyonu işlemi sedayson veya lokal anestezi altında uygulandığı için hastanın hastanede kalmasına gerek kalmaz.

Meme Yağ Enjeksiyonu Sonrası Günlük Hayat Nasıldır?

Kişinin bu operasyondan sonra günlük hayatına hemen dönmesi mümkün olur ancak bir süre ağır spor ve hareketlerin yapılmaması gerekir.

Meme Yağ Enjeksiyonu İşlemi İçin Hangi Tip Göğüsler Uygundur?

Çok fazla sarkıklık bulunmayan ve çok büyük göğüs ölçüsü istenmeyen durumlarda bu işlem uygun görülür.

Bir cevap yazın