Meme Protez Çıkartma

Silikon çıkarma işlemi çok fazla karşılaşılmasa da hasta talep eder ya da gerek görülürse lokal anestezi altında yapılabilen bir uygulamadır.

Meme Protez Çıkartmanın Gerekli Olduğu Durumlar

Kişinin daha farklı bir büyüklük istemesi, protezin zarar görmüş olması, simetrinin bozulması, kapsül kontraktürü ve başka tür hastalıklar nedeniyle ortaya çıkan rahatsızlıklar sonucunda meme protezinin çıkarılması ya da yenisiyle değiştirilmesi söz konusu olabilir. Meme protezinin çıkarılması, küçük ya da büyük her cerrahi müdahalede olduğu gibi belli riskler taşır. Zarara uğramış protezlerin onarımı söz konusu değildir. Bu protezlerin mutlaka çıkarılması ya da yenisiyle değiştirilmesi zorunluluktur.

Eğer kişinin göğsü hiç yokken silikon koyulmuşsa, çıkarıldığında çok fazla değişiklik olmayacaktır. Tekrar eski halinde yaşamını sürdürecektir. Ancak göğsünün içi çok boşalmış bir kişiye silikon koyulduysa, bu silikon çıkarıldığında deforme olmuş bir şekilde deforme cilt ve göğsünün içi boşalmış bir şekilde yaşamına devam etmek durumunda kalacaktır.

Kapsül Oluşumu ve Yapılması Gerekenler

Bir diğer silikon çıkarma nedeni ise kapsül oluşumudur ki bu gerçekten önemlidir. Kapsül oluşumu hiç istenmeyen bir komplikasyon durumudur. Bu durum, kişinin vücudunun silikon ya da implant yapıyı kabul etmemesi halidir. Çok nadir karşılaşılan bir problemdir. İlk önce kapsül oluşumu tedavisine masaj süreciyle başlanmaktadır. Eğer belli bir masaj sürecinden sonra sorun çözülmüyorsa protezin çıkarılıp başka bir plana yerleştirilmesi mümkündür. Kapsül oluşumu iki memede de olabilir tek memede de ortaya çıkabilir. Daha önceden bir memede kapsül oluşup oluşmayacağını anlayabileceğimiz bir yöntem yoktur.

Meme ameliyatında kullanılan silikonların herhangi bir sağlık riski ya da kanser oluşturması ihtimali yoktur.

Fayda Zarar Terazisi

Tüm bu açıklamalar çerçevesinde farklı bir sağlık problemi oluşmadıkça, meme protezinin çıkarılması işlemini doktorunuzla detaylı bir şekilde analiz etmeniz en doğrusudur. Nihayetinde bir cerrahi müdahale talep edilmektedir ki her cerrahi müdahale ciddi ele alınmalıdır. Oluşan ihtiyacı artı ve eksileriyle iyice tartmak gerekmektedir. İsveç Klinik, ihtiyaçlarınızı en sağlıklı ve estetik çözümlerle buluşturmak amacıyla yanınızda olacaktır.

Klinik ve Hastanemiz

Bir cevap yazın