WhatsApp ile Sor
Meme Protez Çıkartma
BİZ SİZİ ARAYALIM
Ücretsiz Muayene için siz telefon numaranızı bırakın sağlık profesyonellerimiz sizi arasın!
[]
1 Step 1
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Previous
Next

Silikon adı verdiğimiz meme büyütmek için daha önce takılan ve sonrasında bazı nedenlerden dolayı ve ya kişinin kendi isteği üzerine meme protezi çıkartma işlemi uygulanarak çıkartılır.

Ne İçin Yapılır?

          Meme protezi çıkartma bayanların önceden daha seksi görünmek ve istedikleri meme büyüklüğüne kavuşmak için ya da memelerinin orantısız yani biri büyük biri küçük olan memelerden şikayetçi olmaları sonucunda taktırdıkları meme protezlerinin işlevini yitirmesi sonucunda yada eskimesi sonucunda meme protezi çıkartma işlemini yaparak meme protezleri ya tamamen çıkarırlar ya da eskisini çıkarıp yenisini taktırırlar.

Kimler Yapabilir?

Memesinde silikon bulunan herkes meme protezi çıkartma operasyonu yapabilir. İşlevini yitirmiş ve ya kişinin arttık kullanmak istemediği silikon yani meme protezlerini cerrahi bir operasyon ile meme protezi çıkartma işlemi uygulayabilir.

Meme protezi çıkartma operasyonundan önce bazı laboratuvar tahlilleri yapılır. Bu tahliller sonucunda her  hangi bir sağlık sorunu bulunmayan kan değeri normal değerde olan kişiler meme protezi çıkartma işlemi yapabilir.

Nasıl Yapılıyor?

Oldukça basit ve kolay olan meme protezi çıkartma işlemi meme protezi takma gibi bir işlem yapılmaktadır. Meme kası altına ve ya üstüne takılmış olan protez lokal ve ya genel anestezi altında yapılmaktadır. İşlem sonucunda çıkarılan protezden dolayı memede boşluk, deride sarkık meydana gelebilir. Bu sorunlardan kurtulmak için kişi istersen başka estetik operasyonlarla kurtulabilir.

Kişi dilerse tekrar yeni bir meme protezi takılarak meme büyütülebilir. Tamamen kişinin isteğine bağlı olarak meme protezi çıkarılıp yenisi takılmaya bilir.

Cerrahi İşlem Ne Kadar Sürüyor?

Meme protezi çıkartma işlemi ameliyat ortamında gerçekleştiği için basit olsa da ciddi bir operasyondur. Operasyon yaklaşık 50 ile 80 dakikalık bir süre zarfında gerçekleşir. Meme protezinin tekrar takılması ya da tamamen çıkartılması bu süreyi uzatabilir ya da kısaltabilir.

İsveç’in başkenti Stockholm kentinde profesör Hern’nin dünyanın en çok estetik ameliyatı yapan sayısal verilere matematiksel analizler sonucunda geliştirdiği İsveç Tekniği minimum hata ve yüksek başarılı sonuçları ile İsveç tıpta dünya birinciliği bir ülke olduğunu tekrar kanıtlamış oldu.