WhatsApp ile Sor
Kepçe Kulak Estetiği
BİZ SİZİ ARAYALIM
Ücretsiz Muayene için siz telefon numaranızı bırakın sağlık profesyonellerimiz sizi arasın!
[]
1 Step 1
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Previous
Next

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ

Küçük Problemlerinizin Kapatmaya Çalışmayın


Kepçe kulak estetiği, kulağın kepçe kısmının kafanın arkasına doğru değil de öne doğru olduğu durumlarda yapılan müdahaledir. Kulakta oluşan bu deformasyon doğuştan da gelebilir, bir kaza sonrası da oluşabilir. Kulaklar yüzümüzü tamamlayan organlarımızdır, o yüzden estetik açıdan da önemlidir.


Özellikle çocuklarda kulağın kepçe kısmının öne bakması kişiyi psikolojik açıdan sıkıntıya sokmakta, yaşam kalitesini düşürmektedir. Kepçe kulak estetiği kulağın dış kısmına uygulanmaktadır ve duymayla ilgili herhangi bir kayba yol açmamaktadır. Kepçe kulak operasyonu yapan birçok klinik vardır, kepçe kulak fiyatları hepsinde farklılık gösterebilir.


Kulak yapısını 5-6 yaş civarında tamamlar yani bu yaştan sonra kulağın şekli müdahale olmadan değişmez. Çocuklar okula başlamadan önce veya okul dönemlerinde arkadaşlıklar kurarlar ve çocuklar doğaldırlar, karşısındakine beğenmediği şeyi hemen söylerler. Bu yaştaki çocuklarda estetik açıdan sorunlar psikolojik sıkıntılara yol açabilmektedir. İlerleyen yaşlarda da sıkıntı giderek büyüyebilmektedir O yüzden çocukların psikolojisini etkilememek adına kepçe kulak estetiği 5-6 yaş civarında yapılmalıdır.


Kepçe kulak estetiği yapılmadan önce doktorlar hasta ile görüşürler ve hastanın şikâyetini ve beklentilerini dinlerler. Yapılacak estetik mutlaka hasta istekleri ve doktor uzmanlığı ve yeteneğiyle harmanlanmaktadır. Ayrıca doktorunuz varsa sağlık problemlerinizi de kendisiyle paylaşmanızı isteyecektir.


Kepçe Kulak Estetiği Fiyatları

Kullandığınız ilaçlarınız ya da bir hastalığınız varsa doktor bunları mutlaka not alacaktır. Kulağınızın çeşitli yönlerden bir kaç fotoğrafı çekilerek, estetik operasyon sonrası nasıl bir görüntü elde edileceği az çok tasarlanır. Daha önce estetik operasyon geçiren hastaları varsa onların fotoğrafları size gösterilip, fikir sahibi olmanız sağlanır. Kepçe kulak fiyatları ile ilgili bilgi verilir. Eğer estetik operasyona karar verirseniz süreç başlatılır.


Operasyon öncesi hazırlık şu şekilde yapılmaktadır;

Kepçe kulak estetiği operasyonuna 1 hafta kala sürekli kullandığınız ve kullanmak zorunda olduğunuz ilaçlar dışındaki tüm ilaçların kullanımı kesilir.


Sigara kullanımı kepçe kulak estetiği öncesi ve sonrası kısıtlanır. Estetik operasyonun olacağı gün makyajdan, saç jölesinden kaçınılmalı, rahat giysiler tercih edilmelidir. Operasyon kulağın dış kısmına uygulanır ve iz bırakmaz. Kulağın arkasına yaklaşık olarak 3 cm'lik bir kesi oluşturulur ve bu bölgeden işlem yapılır. Kıkırdak istenilen şekilde eriyen dikişlerle sabitlenir ve sarılır. Dikişler eriyen dikiş olduğu için dikiş almaya gerek kalmaz. Operasyon ya genel anestezi ya da lokal anestezi ile yapılır. Operasyon kulakta yapılacak olan işleme dayalı olarak 30 dakika ile 2 saat arası değişebilir.


Operasyon bittikten sonra hastanede yatmanıza gerek yoktur hemen o gün taburcu olabilirsiniz. Operasyon sırasında anestezi yapıldığı için operasyondan 3-4 saat sonrasına kadar ağrı sızı olmaz. Daha sonra başlayan ağrılarda çok şiddetli değildir ve ağrı kesicilerle giderilebilir. Kulağınızdaki sargılar 2-3 gün kalabilir.


Sargılar çıkarıldıktan sonra çarpmalara karşı korumak için tenisçi bandı da denen saç bantları takmanız önerilmektedir. Operasyondan 4 gün sonra ılık olan bir suyla duş alabilirsiniz. Spor yapan biriyseniz operasyondan 2 hafta sonra yavaş yavaş yapabilirsiniz. Fakat 3 aya yakın bir süre boyunca kulağınızı ağır darbelerden korumanız, dikkat etmeniz gerekmektedir.

İsveç, tıpta dünya çapında birinciliğini kanıtlamış bir ülkedir. İsveç’in başkenti Stockholm’de, dünyanın en çok estetik ameliyatını gerçekleştiren Profesör Hern tarafından, matematiksel ve algoritmik yöntemlerle geliştirilen İsveç tekniği sayesinde, ‘mimimum hata ve başarılı sonuçlar’ felsefesiyle estetik ameliyatlarımızı gerçekleştiriyoruz. Aynalarla barışmak, hayalini kurduğunuz kişiye dönüşmek için 1 gününüzü bize ayırmanız yeterli. Sihirli dokunuşlarımız sayesinde hayat, üzerinizde daha şık duracak.

 • TEDAVİ PLANI
 • Anestezi
 • Genel
 • Operasyon
 • 1 saat
 • Hastanede yatış
 • 1 gece
 • Ameliyat izi
 • Yok
 • Kontrol tarihi
 • 5. gün
 • Ağrı
 • Yok
 • Hayata dönüş
 • 1 gün sonra
 • Pansuman
 • Yok
 • Uçak yolculuğu
 • Kontrolden sonra
 • Muayene
 • Ücretsiz

Klinik ve Hastanemiz

Kepçe Kulak Estetiği Videoları

sizden gelen yorumlar

 1. Rickyshibe dedi ki:

  Здравствуйте! интересный у вас сайт!
  Нашел русскую базу кино: сериал метод онлайн в хорошем качестве
  Тут: хороший отечественный фильм смотреть бесплатно хороший отечественный фильм смотреть бесплатно список 2018
  Тут: новинки военных фильмов онлайн в хорошем качестве http://inspacefilm.ru/novinki/ список 2018
  Здесь: смотреть фильмы про приключения в хорошем качестве http://inspacefilm.ru/priklyucheniya/ список 2019
  Тут: http://inspacefilm.ru/4512-igrushka-s-izobrazheniem-uoltera-uayta-stala-prichinoy-skandala.html Игрушка с изображением Уолтера Уайта стала причиной скандала
  Тут: Американская одиссея / American Odyssey (Сезон 1) (2015) онлайн Смотреть Американская одиссея / American Odyssey (Сезон 1) (2015) онлайн бесплатно
  Здесь: http://inspacefilm.ru/12117-kayf-s-dostavkoy-high-maintenance-sezon-1-3-2012-2016.html

  Puan:
  0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir