WhatsApp ile Sor
Kaş Ekimi
BİZ SİZİ ARAYALIM
Ücretsiz Muayene için siz telefon numaranızı bırakın sağlık profesyonellerimiz sizi arasın!
[]
1 Step 1
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Previous
Next

Kaşlar, sağlık açısından fonksiyonel özelliği olmasa da görsel açıdan son derece önemli, adı sık anılmasa bile belki en sosyal uzuvlarımızdır. Duygu ve düşüncelerimizin yüz ifademizde netleşmesini kaşlarımız sağlar. Gözdeki anlamı vurgular. Gülümsemeyi tamamlar. Çatarak öfkemizi de vurgularız elbette. Özetle kaşlar, güzel bir yüzdeki en güçlü vurgu ve etki araçlarıdır. Kaşların olmayışı büyük bir eksiklik olarak görünümü etkiler ve hissedilir. Kaşlar stres ya da kazalarla ortadan kalkmış olabilir.

Kaşlar Yeniden Nasıl Oluşturulur?

Kaşların yeniden oluşturulması için kaş ekimi işlemi yapılmalıdır. Bu konuda son teknolojik uygulama olan FUE (foliküler ünite ekstraksiyonu) tekniği kliniğimizde kullanılmaktadır. Bu teknik, kıl kökünün yoğun bölgeden tek tek alınarak, milimetrik iğne uçları ile nakledilmesi işlemidir. Alınan greft, ekilecek alana cildi kesmeden yerleştirilir. Dolayısıyla herhangi bir hasar oluşma olasılığı yoktur.

Ne Kadar Sürer?

Kaş ekimi işlemi kaşın başlangıçtaki durumuna göre bütün hazırlık safhasıyla birlikte maksimum 3 – 4 saat içinde tamamlanan bir uygulamadır. Lokal anestezi altında yapılan oldukça rahat bir operasyondur. Hasta sinek ısırığı etkisinin ötesinde herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. Kaş ekimi işlemi tamamlandığında kısa bir dinlenmeden sonra günlük yaşama hemen dönülebilir.

Kaşlarınız Doğal Formuna Döner

Ekim yapıldıktan sonra oluşan kaşlar, ilk kaşları yok eden türde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadıkça dökülmez ya da eksilmez. Ekimden sonra hızla form almaya başlayan kaşlar dört beş ayın sonunda tamamen doğal forma girer.

Özellikle FUE tekniği sayesinde kaş ekimi işleminin olası olumsuz etkileri ortadan kalkmış durumdadır. Ancak işlemin uzman olmayan kişilerce yapılması, estetik başarısızlık ve hatta sağlık sorunlarına sebep olabilir.

İsveç Klinik özel tekniği ile sıklaştırma, garantili ekim ve doğal görünüm, kaş ekimi işlemini en sık ve başarılı yaptığımız operasyonlardan biri haline getirmiştir. Konu hakkında bilgi almak için iletişim servisimize başvurabilir, uzman doktorumuza ücretsiz muayene olabilir, sorularınıza net yanıtlar alabilirsiniz.

Kaşlar kişiliğinizin yüzünüzdeki yansımasıdır. Bu yansımayı simanızda tekrar oluşturmak için birkaç saatinizi bu işleme ayırmanız yeterlidir. İsveç Klinik bu uygulamada da size en estetik ve en sağlıklı hizmeti sunmaktadrır.

İsveç, tıpta dünya çapında birinciliğini kanıtlamış bir ülkedir. İsveç’in başkenti Stockholm’de, dünyanın en çok estetik ameliyatını gerçekleştiren Profesör Hern tarafından, matematiksel ve algoritmik yöntemlerle geliştirilen İsveç tekniği sayesinde, ‘mimimum hata ve başarılı sonuçlar’ felsefesiyle estetik ameliyatlarımızı gerçekleştiriyoruz. Aynalarla barışmak, hayalini kurduğunuz kişiye dönüşmek için 1 gününüzü bize ayırmanız yeterli. Sihirli dokunuşlarımız sayesinde hayat, üzerinizde daha şık duracak.