WhatsApp ile Sor
Jinekomasti – Erkeklerde Meme Büyümesi
BİZ SİZİ ARAYALIM
Ücretsiz Muayene için siz telefon numaranızı bırakın sağlık profesyonellerimiz sizi arasın!
[]
1 Step 1
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Previous
Next

Jinekomasti – Erkeklerde Meme Büyümesi

JINEKOMASTI - ERKEKLERDE MEME BÜYÜMESİ

Ufak Sorunlarınızı Büyütmeyin


Jinekomasti Nedir?

Erkeklerde meme büyümesi yani diğer adı ile jinekomasti, başka bir hastalığın habercisi olabilir. Bu nedenle uzman hekimlere gitmek gerekir. Göğüs büyümesi ile birlikte, bazı psikolojik sıkıntılar başlar. Bu sıkıntılar, şekilsel bozukluktan kaynaklanabilir. Üç şekilde meme büyümesi vardır: Birincisi, glandüler tiptir. Bu erkeklerde meme büyümesi, memenin kendisinden kaynaklanan büyümedir.


Meme dokularında meydana gelen rahatsızlıkların sonucunda, erkeklerde meme büyümesi gerçekleşir. Karaciğer rahatsızlıkları da erkeklerde meme büyümesi hastalığına neden olabilir. İkinci büyüme şekli ise lipomatöz büyümedir. Meme üzerindeki yağ dokularının büyümesi ile gerçekleşir. Üçüncü büyüme ise Mikst jinekomasti büyümedir. Bu büyümede, erkeklerde meme büyümesi, hem meme dokuları hem de yağ dokuları beraber büyürler. jinekomasti tedavisi de, cerrahi yöntem istemektedir.


Jinekomasti Tedavisi

Yağ ve meme dokusunu alma yöntemi ile tedavi gerçekleşebilmektedir. Bu yöntem, cerrahi yöntemdir. Yağ ve meme dokusunu alma yöntemine ise, Liposuction denilmektedir. Meme dokusunun çıkarılması ve yağ dokusunun çıkarılması yanında, fazla derilerin de çıkarılması gerekirse, beraberinde fazla deri de çıkarılır. Bir gece gözetimde kalması gereken hastaya korse takılır. Cerrahi yöntem yanında lazer yöntemlerde uygulanmaktadır.


Operasyondan sonra, kontrol edilmelidir. Dokuların yerleri incelenmelidir. Günümüzde jinekomasti fiyatı için, güvenilir olan adreslere başvurmak gerekir. Uzman cerrahlarla tedaviyi gerçekleştirmek, tedavi için daha önemlidir. Bu tip operasyonlar, jinekomasti fiyatı belirlemede çok büyük etki yapmaz.


Tedavi öncesi bir gün hastanede kalırsınız. Tedavi sonrası ise, taburcu edilirsiniz. Ağrı olmaz ancak ağrı olursa, ağızdan alınan ağrı kesiciler, ağrılarınızın kesilmesinde yeterli olacaktır. Çok karmaşık bir operasyon olmayan jinekomasti, erkeklerde meme büyümesi fiyatları konusunda, hastalara zorluk çıkarmamaktadır.


Jinekomastı Tedavi Sonrası

Tedavi süreci, hastane ile başlayan, çok kolay bir şekilde süren, kolay bir şekilde biten bir süreçtir. Tedavi sonunda, meme kısmının yanında kan birikmesi olabilir. Bu çok ciddi bir durum değildir. Cerrahi operasyon esnasında, uyuşturma dediğimiz teknik uygulandığından, hasta hiçbir şey hissetmez. Tedavi yaklaşık bir saat sürebilmektedir.


Bu hastalığın başka bir tedavi yöntemi var mıdır? Diye bir soru saracak olursak, bunun cevabı 'hayır' olur. Sporcularda sıklıkla görülen bu hastalık, ergenlik çağına yeni girmiş olan gençlerde sıklıkla görülür. Bu rahatsızlık spor ile geçebilen bir hastalık değildir. Bu nedenle, cerrahi tedavi için, hastanenin yolunu tutmak gerekir.


Cerrahi tedavide, doku veya yağ kütlesi alınır. Yaklaşık operasyon bir saat kadar sürer. Ancak, uyuşturma işlemi yapıldığı için, herhangi bir sıkıntı yaşanmaz. Ancak, hastanın cerrahi müdahaleden önce, hastalıkları konusunda tam bir bilgi vermesi gerekir. Sağlıklı bir cerrahi müdahale için, anestezi bilgileri, çok büyük önem arz etmektedir.

İsveç tıpta dünya birincisi bir ülke kendini ispatlatmış bir ülkedir. İsveçin başkenti stockholm kentinde profesör Hern'nin geliştirdiği dünyanın en çok estetik ameliyatını yapan sayısal değerlere matematiksel algoritmalarla geliştirdiği İsveç tekniği sayesinde minimum hata ve başarılı sonuçlar felsefisiyle estetik ameliyatlarımızı planlıyoruz ve geliştiriyoruz.

 • TEDAVİ PLANI
 • Anestezi
 • Genel
 • Operasyon
 • 1 saat
 • Hastanede yatış
 • 1 gece
 • Ameliyat izi
 • Yok
 • Kontrol tarihi
 • 5. gün
 • Ağrı
 • Yok
 • Hayata dönüş
 • 1 gün sonra
 • Muayene
 • Ücretsiz

Klinik ve Hastanemiz

Jinekomasti Erkeklerde Meme Büyümesi Estetiği Videoları

sizden gelen yorumlar

 1. Ahmet dedi ki:

  İyi günler ben yaklaşık 10 yıl gelişim geriliği nedeniyle tedavi aldım tedavi sırasında buna bağlı olarak hormon ilaçları kullandım ve tedavinin son yıllarında göğüslerim büyümeye başladı şuan 22 yaşındayım size göndereceğim resmi inceleyip bende olup olmadığı hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum tekrar iyi günler diliyorum

  Puan:
  0
 2. Ahmet ş. dedi ki:

  Jinekomasti amaliyat ücretini öğrenebilirmiyim.sivasta yasıyorum aynı gün taburcu olabilirmiyim

  Puan:
  0
 3. furkan dedi ki:

  bende meme buyumesi yok sadece ucunda buyume var bunu nasıl halledebirim 17 yasındayım.

  Puan:
  0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir