WhatsApp ile Sor
Göz Kapağı Estetiği
BİZ SİZİ ARAYALIM
Ücretsiz Muayene için siz telefon numaranızı bırakın sağlık profesyonellerimiz sizi arasın!
[]
1 Step 1
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Previous
Next

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Gözleriniz Yaşınızı Göstermesin


Bugün sizlere vücudumuzun en önemli organlarından biri olan gözümüzün adeta bir örtüsü olan göz kapağı ile alakalı konulardan bahsedeceğiz. Ülkemizde rağbette ve yükselişte olan Göz kapağı estetiği üzerine detaylı bilgiler vereceğiz. Estetik alanının revaçta olduğu şu dönemlerde ne kadar büyük bir önem taşıdığını hepimiz görüyoruz.


Şüphesiz ki estetik alanlarına dahil olan organlarımızdan biri de gözümüzdür. Özellikle göz kapağı hususunda birçok operasyonlar yapılmaktadır bu operasyonlar neticesinde bu talepte bulunan insanlar daha güzel bir görüntüye ve şık bir duruşa sahip olacaklardır. Unutmayalım ki yüzümüz en çok görünen, vücudumuzun bir parçasıdır.


Şimdi sizlere göz kapağı estetiği üzerine yapılan bu operasyonlardan, süreçlerden, faydalarından ve daha birçok konu ile alakalı olarak detaylı bilgiler sunacağız. Bu konuda estetik düşünenler bu bilgilerle donanımlı olarak estetik merkezlerine gittiğinde daha bilgili ve bir nevi tecrübeli olarak uzmanlarla kaliteli görüşmeler gerçekleştirecektir.


Göz kapaklarındaki bazı kırışıklıklar; uykusuz kalma, yorgunluk, ilerleyen yaş gibi faktörler kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterebilir. Ayrıca belirtilmesi gereken bir diğer husus ise gözün Üst kapağında aşırı gevşeklikler, sarkmalar göz açısının daralmasına ve doğal olarak da görme durumunda zorluklara sebebiyet verecektir. İşte bu nedenledir ki göz kapağı için yapılacak olan bu ameliyat her açıdan görme yetisi konusunda sizlerin faydasına olacaktır.


Belirtilmesinde fayda var; birçok estetik ameliyatında olduğu gibi yedi günlük bir periyot döneminden az olmamak şartıyla aspirin ve buna benzer kanı sulandıran ilaçların kullanılmaması ve sigara içilmemesi önemle rica edilmektedir. Bunlar yapılmadığı takdirde göz kapağında ve gözün çevresinde kanamalar meydana gelebilir. Estetik ameliyatları hassas olduğu için dikkat edilmesi gereken unsurlar da kesinlikle düzenli bir şekilde uygulanmalıdır.


Göz kapağı ameliyatlarında anestezik faaliyetler lokal veya genel bir şekilde rahatça yapılmaktadır. Özellikle üst göz kapağı ameliyatı için daha rahat olabilmektedir. Alt göz kapağı için yapılan operasyonlarda ise genel anestezi ya da sedasyon adı verilen yöntem kullanılmaktadır Alt ve üst kapak için bir talep olursa eğer direkt sedasyon adı verilen yöntem uygulanmaktadır. Ameliyat sonrası ise direkt taburcu olunması en önemli avantajlarından biridir.


Ameliyat sonrası dönem, şüphesiz ki en hassas dönemdir. Operasyon sırasında çok ince bantlar kullanıldığından etrafınızı rahat bir şekilde görebilirsiniz. Bu ameliyattan sonra gözlerin kapanması gibi bir durum söz konusu değildir. İlk 24 saat içerisinde gözlerin üst kısmına buz torbası ile işlem yapılarak morlukların ve şişlik durumlarının az olması sağlanır, ancak sonuçta bir operasyon geçirildiği için morlukların ve şişliklerin olması ise az da olsa oluşacak durumlardır.


İki gün sonra ise yapılacak kontroller neticesinde dikiş hatları güzel bir şekilde temizlenir bantlar yenilenir. Belirtmekte fayda var, gözaltının etrafında oluşacak morlukların yaklaşık en az 5 en fazla 7 gün olmak üzere devam edeceğini bir gerçektir. 5 gün sonra ise tedavi olan kişi işine geri dönebilir bu süre zarfından sonra ise dikişler alınır ve kişi faal hayatına geri kavuşur. Kişi eğer bir bayan ise rahat bir şekilde makyajını yapabilir. Üzerinden yaklaşık 1 ay geçtiğinde ameliyat izleri tamamen kaybolacaktır. Altı aylık bir süre periyodunda da tamamen iyileşmiş olacaktır.

İsveç tıpta dünya birincisi bir ülke kendini ispatlatmış bir ülkedir. İsveçin başkenti stockholm kentinde profesör Hern'nin geliştirdiği dünyanın en çok estetik ameliyatını yapan sayısal değerlere matematiksel algoritmalarla geliştirdiği İsveç tekniği sayesinde minimum hata ve başarılı sonuçlar felsefisiyle estetik ameliyatlarımızı planlıyoruz ve geliştiriyoruz.

 • TEDAVİ PLANI
 • Anestezi
 • Genel
 • Operasyon
 • 2 saat
 • Hastanede yatış
 • 1 gece
 • Ameliyat izi
 • Yok
 • Kontrol tarihi
 • 5. gün
 • Ağrı
 • Yok
 • Hayata dönüş
 • 1 gün sonra
 • Muayene
 • Ücretsiz

Klinik ve Hastanemiz

Göz Kapağı Estetiği Videoları

sizden gelen yorumlar

 1. yunus dedi ki:

  Alt göz kapağı düşüklüğü mevcut bende 4 5 senedir. 23 yaşındayım. Ben bu ameliyatın maliyet aralığını öğrenmek istiyorum.

  Puan:
  0
 2. Sahra dedi ki:

  Alt göz kapağı düşüklüğü mevcut bende 4 5 senedir. 23 yaşındayım. Ben bu ameliyatın maliyet aralığını öğrenmek istiyorum.bande lotfan
  Iran dan gelijam

  Puan:
  0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir