WhatsApp ile Sor
Döl Yatağı Boynu Kanseri
BİZ SİZİ ARAYALIM
Ücretsiz Muayene için siz telefon numaranızı bırakın sağlık profesyonellerimiz sizi arasın!
[]
1 Step 1
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Previous
Next

Döl Yatağı Boynu Kanseri

Döl yolu kanseri, kadınlarda görülen jinekolojik kanser türlerinden biridir. Kadın üreme organlarının en dış katmanını oluşturan ve vulva olarak anılan bölgede görülen kanser türüdür.

Kimlerde olur?

Kadın üreme organlarında meydana gelen bir kanser türü olan dölyolu kanseri genellikle ileri yaşlarda oraya çıkar.

50 yaşından sonra görülme sıklığı oldukça artan (yaklaşık %60)  dölyolu kanseri, %25 civarında 70 yaşında ve %10 oranında da 80 yaş ve üzerinde görülür.

Belirtileri nelerdir?

Dölyolu kanserinde (vajinal kanser)  ilk belirtiler kanama şeklindedir. Ayrıca vulva konum olarak idrar yollarına yakın olduğu için, idrar kesesinde ya da idrar yollarında da şikâyetler görülür. Cinsel ilişki sırasında ağrılar meydana gelebilir. Ayrıca kanamaya ek olarak lökore adı verilen beyaz renkli bir akıntı da görülebilir.

Dölyolu kanserinin Tedavisi var mı?

Diğer jinekolojik kanser türlerinde olduğu dölyolu kanserinin de elbette tedavisi vardır tıp alanındaki yenilikler artık hemen tüm türlerde çok etkilidir. Ancak erken teşhisin her zaman olduğu gibi hayat kurtardığı unutulmamalıdır.

Dölyolu kanseri tedavisi Nasıl yapılıyor?

Dölyolu kanserini tedavisinde çoğunlukla cerrahi işlem uygulanmaktadır. Bu cerrahi işlem sırasında yumurtalıklar çıkarılır ve lenf düğümlerinin tamamen temizlenmesi için tam dölyatağı çıkarma operasyonu uygulanır.

Ayrıca tedavi kimyasal tedavi (kemoterapi) ya da gerekli durumlarda ışın tedavisi (radyoterapi) ile desteklenebilir.

Dölyolu kanserinde Cerrahi işlem ne kadar sürüyor?

Bu tip vakalarda genelleme yapmak mümkün değildir. Hastalığın hangi aşamada olduğu, hastanın biyolojik yapısı v.b pek çok değişken ameliyat süresini etkilemektedir.

Kliniğimiz sağlık sektöründe dünya lideri olan İsveç’li bilim adamı Profesör Lucas’ın tekniğini kullanmaktadır.

Doktor Lucas’nin İsveç’in başkenti Stockholm’de uzun yıllar yaptığı çalışmalara dayanan bu teknik matematiksel algoritmalara ve sayısal verilere dayanır.

Bizler de bu ilkeler doğrultusunda minimum hata payı ile çalışarak, maksimum fayda gözetiyoruz.