WhatsApp ile Sor
Diş Beyazlatma
BİZ SİZİ ARAYALIM
Ücretsiz Muayene için siz telefon numaranızı bırakın sağlık profesyonellerimiz sizi arasın!
[]
1 Step 1
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Previous
Next

DİŞ BEYAZLATMA

Kişisel Bakım Ve Güzelliğimiz İçin


Kişisel bakım başlığı altından bireyler ağırlıklı olarak diş temizlikleri ve hijyenleri de oldukça önem vermektedirler. Yeme içme alışkanlıklarından içilen sularda bulunan flor oranına göre dişler üzerinde zamanla renk değişiklikleri olmaktadır.


Anne karnındaki gelişim esnasında, çocukluk döneminde içilen ilaçlar ve antibiyotiklerin dahi diş rengi üzerinde etki yarattığı ortaya koyulan kanıtlanmış bir gerçektir. Bireyler kişisel bakım ve temiz görünümleri için diş beyazlatma işlemi ve diş beyazlatma fiyatı ile ilgili detaylı araştırmalar yapmaktadırlar.


Ağız yapısındaki ve dişlerde oluşan bozukluklar görsel olarak bireyleri olumsuz etkilemektedir. Bundan dolayıdır ki her birey diş yapısının düzgün ve diş renginin beyaz olmasını istemektedir. Bu durumların sonucunda bireyler diş beyazlatma işlemi için diş doktorlarının kapılarını çalmaktadırlar. Diş doktorunun klinik muayenesi sonucunda diş beyazlatma konusunda bireye gerekli yanıt verilmektedir.


Herkes diş beyazlatma işlemi yaptırabilmektedir. Ama buna rağmen diş doktoru tarafından mutlaka muayene edildikten sonra bu işlem yapılmaktadır. Bireylerin diş yapılarından farklı türde renk değişiklikleri ortaya çıkmaktadır. Bunlardan birincisi dişlerin arka yüzeylere nüfus etmiş ve fırçalama yardımı ile temizlenemeyen lekelenmelerdir. Bir diğeri ise günlük hayatımızda kullanılan çay, kahve, sigara, gibi tüketilen maddelerden kaynaklı diş yapısının üst kısmında oluşan lekelenmelerdir.


Farklı türlerde diş beyazlatma işlemleri uygulanmaktadır. Bunlardan birincisi en yaygın olarak tercih edilen ve ofis ortamında 1 saatlik zaman dilimi içerisinde işleme tabi tutulan Power Blaeching, jel ve ışık salgılama yöntemi ile uygulanmaktadır. Bu yöntem ile bireylerin diş renklerinde 2-3 ton kadar renk değişikli sağlanmaktadır. Bir diğer yöntem ise bireylerin günde ortalama 4-6 saat dişleri üzerine yerleştirerek etken maddelerin içerisinde bulunan beyazlatma özelliği içeren yapıştırmalı jeller ile uygulanmaktadır. Günlük uygulanan işlemin ortalama 5-7 gün tekrarlanması sonucunda diş tonunda olumlu gelişme gözlenmektedir.


Dişler üzerindeki beyazlatma etkisi ortalama 6 ay ile 1,5 yıl zaman zarfı içerisinde yaptığımız diş temizleme yöntemine göre de değişiklik göstermektedir. Farklı diş klinikleri arasında farklı diş beyazlatma fiyatı almak mümkündür. Bakım ve güzellik için ortalama rakamlar değerlendirilerek gerekli diş beyazlatma ve diş beyazlatma fiyatı ile dişleri beyazlatmak mümkündür.

Klinik ve Hastanemiz

Diş Beyazlatma Videoları

sizden gelen yorumlar

  1. Cansel A. dedi ki:

    Merhaba,

    dis beyazlatmanin fiyati nedir ve kaliciligi ne kadar?

    Puan:
    0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir