WhatsApp ile Sor
KURUCUMUZ
BİZ SİZİ ARAYALIM
Ücretsiz Muayene için siz telefon numaranızı bırakın sağlık profesyonellerimiz sizi arasın!
[]
1 Step 1
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Previous
Next

zafer-kulİsveç Klinik Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kul ile sağlık sektörüne hızlı ve başarılı bir giriş yaptıkları İsveç Klinik’i konuştuk. Gördük ki Zafer Kul, hem medya, hem de sağlık sektöründe yılların deneyimine sahip bir yönetici, aynı zamanda da mükemmeliyetçi biri. Bu yüzden olsa gerek 6 seneyi bulan bir araştırma ve öğrenme sürecinden sonra İsveç Klinik’in temellerini atmaya karar vermiş, bu doğrultuda da sektörün tecrübeli isimlerini bir araya getirmiş.

Elbette ki böylesi bir altyapı ve hazırlık sürecinden sonra, İsveç Klinik’in önümüzdeki günlerdeki değişimi, Zafer Kul’un da ifade ettiği gibi “İsveç Hospital” olacak.

İsveç Klinik’in Türkiye’deki kurulum sürecinden bahseder misiniz?

İsveç Klinik olarak plastik cerrahi, saç ekimi, diş, aynı zamanda obezite cerrahisi alanlarında, tamamıyla kişiye özel hizmet vermek ve bunu da en üst seviyede sunmak amacıyla kurulduk. Plastik cerrahide 10 yıllık tecrübeyi geride bırakmış bir ekibiz. 10 senelik sürede, bu işin ticari bir hal aldığını, kişiyi anlama konusunda bir yaklaşıma sahip olunmadığını da gördük. Özellikle plastik cerrahi hastalarının problemli hastalar oldukları yönünde yanlış bir algı vardı.

Aslında bu kişiler özel, ayrıcalıklı insanlar ve içinde bulundukları durumun etkisiyle, bunda psikolojik etkenler de söz konusu, daha fazla ilgi ve beklentiye sahiplerdi. Bizde bu insanlara istediği şeyi sunabilmek için yola çıktık.

Kurum olarak, yaşanacak değişim sürecini de farklı kurguladık. İnsanların sadece operasyonlarıyla ilgilenmiyoruz. Onlara bu süreci, bir tatil gibi sunuyoruz. Farklı bir ifadeyle masalsı bir süreç yaşamalarını istiyoruz. Esasında operasyonlar bir günlük.

Aslında bir gün sonra günlük hayatına dönebiliyorlar. Biz, onların bilmedikleri bir şehirde neler yapabiliriz, sorusunu ortadan kaldırıyor ve onlar için kurguluyoruz.

Hava alanın’dan aldığımız araçlarımızdan, misafir ettiğimiz otellere ve tabi ki kliniğimize kadar her şeyi üst seviyede sunuyoruz. Aynaya baktıklarında çok daha güzel ve memnun olacakları sonuçlarla, keyifli zamanlar da sunarak, onlara unutamayacakları İsveç Klinik ayrıcalığı sağlıyoruz.

Neden İsveç teknolojisi ve tekniği?

Neden İsveç Klinik, sorusu bize çok soruluyor. Özellikle plastik cerrahide en yeni teknolojiyi, en yeni tekniği ve başarısı ispatlanmış yöntemi kullanmayı istedik. Bu konuda 6 seneyi bulan bir araştırma yaptık ve gördük ki, İsveç tıp teknolojisinde dünya birincisi, aynı zamanda teknik ve yöntemler konusunda da çok ileriler. Bu teknik, bu teknoloji Türkiye’de uygulanmıyordu.

Bizde hem İsveç’in yüksek teknolojisini hem de sürekli gelişim grafiği çizen tekniklerini Türkiye’ye getirmek istedik. Doğal sonuç ve sıfır hata parametrelerine sahip İsveç teknolojisi ve tekniğini Türkiye’de kullanan tek kurumuz.

Böylesi bir teknolojiye, bilgiye ve altyapıya sahip olan İsveç Klinik’in önümüzdeki süreçteki dönüşümü nasıl olacak peki?

Tabi ki bu kadar bilgi ve teknolojiye sahip olup, hep klinik kalmak gibi bir niyetimiz yok. Amacımız hastane olmak ve bizi tercih eden kişilerin her türlü ihtiyacına tam kapsamlı şekilde hizmet vermek.

Dolayısıyla biz bir yandan klinik markasını kurgularken, diğer yandan hastane markasını da kurguladık. İsveç Hospital ismi altında branş ve dal bölümleri olan bir hastane açmak istiyoruz.

Estetik ve sağlık konusunda yurt dışından gelen kişilerin toplam hacminiz içindeki oranı nasıl bir seyir izliyor?

İsveç Klinik, hem yurt dışında yaşayan Türklerin, hem de diğer ülke vatandaşlarının tercih ettiği bir kurum. Gelen misafirlerimiz, sahip olduğumuz tekniği, değerleri, hizmet anlayışımızı, kısaca İsveç Klinik’i İsveç Klinik yapan her türlü ayrıntıyı sevdiler. Avrupalı misafirlerimiz de Türk misafirlerimiz de keza Ortadoğulu misafirlerimiz de aynı şekilde İsveç tekniğini, teknolojisiyle birlikte Türkiye’ye getirmemizden çok memnunlar.

Bu bir yaşam kalitesi ve doğal olarak bu kaliteyi Türkiye’de bulmak istiyorlardı, buldular da. Tüm bu doğrultuda hangi ülkede yaşıyor ya da hangi ülkenin vatandaşı olursa olsun hiç fark etmiyor, bizim sahip olduğumuz artılar, tabiri caizse iki kere bizi tercih etmelerini beraberinde getiriyor diyebilirim.

Türk insanın plastik cerrahiye bakış açısını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Açıkçası son zamanlarda insanlarımız plastik cerrahiye geçmişe kıyasla bambaşka bir gözle bakıyor. Eskiden plastik cerrahi ya da ufak tefek estetik müdahalelerin pahalı olduğu yönünde bir algı vardı. Bu algının kırıldığını çok rahat gözlemleyebiliyoruz. Ayrıca insanlarımız, kendilerine geçmişe kıyasla daha fazla değer veriyor ve kendini mutlu etmeyi çok daha fazla önemsiyor.

Plastik cerrahi ya da estetik operasyonların hepsi için söyleyebilirim ki, bu bir lüks değil. Sonuç olarak yapılan işlem her ne olursa olsun, kişinin kendini mutlu etmesini sağlıyor.  Bir başka söylemle, kişinin psikolojik olarak rahatsızlık duyduğu, sosyal hayatını, kişiler arası iletişimini olumsuz yönde etkileyen bir şeyin, bireyin istekleri doğrultusunda düzeltilmesi ve bu sayede de pozitif bakış açısının kazandırılmasıdır esasında yaptığımız iş.

Kendi açımızdan çok net bir şekilde şunu ifade edebilirim ki yaptığımız işlem her ne olursa olsun, ortaya çıkan sonuç kusursuz. Yani kişi aynaya baktığında yeni halini beğeniyor, hatta çoğu zaman onların hayal ettiğinden daha iyi sonuçlar ortaya koyduğumuzda, karşılaştığımız tepki “Hayal ettiğimden de öte” şeklinde oluyor. Bu da açıkçası bizi hem çok mutlu ediyor hem de her zaman daha iyisini yapmalıyız hususunda motive ediyor.

“Estetik Maker” sizinle birlikte ortaya çıkan ve artık İsveç Klinik’le birlikte anılan bir kavram oldu…

Estetik Maker, sektöre kattığımız bir kavram. Nasıl bir “İmaj Maker” kavramı varsa ve insanların imajı konusunda yardımcı oluyorlarsa,  İsveç Klinik Estetik Maker’ları da aynı o doğrultuda estetik konusunda misafirlerimize yardımcı ve yol gösterici oluyorlar. Buradaki ince ayrıntı, yaşanacak değişimin veya yapılacak operasyonun kişiye yönelik olması noktasıdır. Bahsettiğim husus doktorun kurguladığı değişim değil, biz insanların hayal ettiği değişimi sunuyoruz.

Böylelikle İsveç Klinik’i tercih eden herkes, kendi yüz ve vücut hatları doğrultusunda olası en güzel sonuca sahip oluyorlar. Maalesef Türkiye’de herkese aynı burun, aynı göğüs yapılıyor. Halbuki, kişiler birbirinin aynısı değil ki, nasıl oluyor da tek tip bir burun şekli, herkese uygulanabilir. İşte, Estetik Maker’larımız bu gidişata dur diyen ve tamamen kişilerin beklentisiyle örtüşen sonuçların ortaya çıkmasını sağlayan uzmanlarımız.