Bacak İçi Germe

Yaşın ilerlemesiyle birlikte tüm vücut bölgelerindeki deri üzerinde sarkmalar meydana gelmeye başlar. Derinin elastikiyetinde kayıp olması ve bununla beraber derinin hemen altında bulunan yağ tabakasında azalma meydana gelmesi halinde sarmış bir görünüm de kaçınılmaz olmaktadır. Çoğu zaman sadece yaşlanma ile birlikte değil, sık kilo alıp verme ya da aşırı kilo alma, aşırı zayıflama durumunda da bu görünüm ortaya çıkabilmektedir. Bacak bölgesinde bu görüntünün ortaya çıkmasına en uygun olan bölge iç bacak kısmıdır. Zamanla sarkma bacakların yürüme esnasında birbirine sürtmesi ile de sonuçlanabilmektedir. Bu sürtünmeye bağlı olarak cilt tahrişleri, pişikler oluşabilir. İşte bu durumda bacak içi germe işlemi devreye girer. İç bacak bölgesinde meydana gelmiş olan sarkık görüntü bacak içi germe işlemi ile giderilebilmektedir.

Bacak İçi Germe Ameliyatı Planlaması

Deride meydana gelmiş olan sarmanın derecesi, deri altında mevcut olan yağ dokusunun kalınlığı ve diğer bazı unsurlar dikkate alınarak bacak içi germe ameliyatı planlaması yapılmaktadır. Şayet kilo alıp verme ile birlikte meydana gelen bir sarkma söz konusu ise bu durumda cilt katmanının kalınlığı da çok daha fazla olabilmektedir. Aynı zamanda iç bacak bölgesinde çok daha fazla yağ birikmesi meydana gelebilmektedir. Bu durumda ameliyat planlamasına liposuction işlemi de dahil edilir. Bacak içi germe ameliyatının planlaması, bacak bölgesinin durumu, ihtiyaçları ve vücut ile orantılı olmak kaydıyla estetik açıdan güzel bir bacak görünümünün elde edilmesidir.

Dren kullanılır mı?

Evet. Genellikle 1 gün sonrasında çıkarılır.

Ameliyat sonrasında ne zaman banyo yapılabilir?

İki gün sonrasında banyo yapılabilir.

Ne kadar süre sonra spor yapılabilir?

Yaklaşık 4 hafta spor yapılmamalıdır. 4 ila 6 hafta sonrasında spora başlanabilir.

Ameliyat acı verir mi?

Anestezi uygulaması yapıldığından acı hissedilmez.

Ameliyattan sonra ağrı olur mu?

Hafif ağrı olması beklenir. Fakat ağrı kesici ilaç alımı ile önlenebilir.

Herkes bu ameliyatı olabilir mi?

Ameliyata ve anesteziye engel bir durumu olmayan herkes bu ameliyattan faydalanabilir.

Her yaşta bacak içi germe ameliyatı olur mu?

Elbette, her yaşta bu ameliyat yapılabilir.

Ameliyattan sonra iz kalır mı?

Hafif bir iz kalacaktır. Kısa sürede bu iz cilt rengini alır.

Bacak içi germe ameliyatı ile liposuction yapılabilir mi?

İhtiyaç duyulması halinde iki müdahale kombine şekilde yapılabilir.

Bacak İçi Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat öncesinde genellikle lokal anestezi uygulanmaktadır. Ancak bazı hastalarda sadece belden aşağısının uyuşturulması yerine genel anestezi de gerçekleştirilebilir. Ameliyat öncesinde bacak içi germe ameliyatıyla kombine şekilde liposuction uygulamasının yapılmasına karar verilebilir. Bu durumda 3 mm kesiler ile iç bacak bölgesindeki yağ tabakasına erişilir ve iç bacak bölgesindeki fazla yağ tabakası liposuction ile inceltilir. Ardından fazla derinin çıkarılması işlemine yani ameliyata geçilir. Fazla derinin kesilerek çıkarılmasının ardından kesi uygulanan bölgeye dikiş atılır ve ameliyat tamamlanır. Derideki bol olan bölge bazı hastalarda sadece kasık ile sınırlı da olabilmektedir. Bu durumda sadece kasık bölgesine kesi uygulanır ve fazla deri bu bölgeden çıkarılır. Ardından uygulanan dikiş de iç çamaşırının içinde kalacak şekilde ayarlanır.

Neden İsveç Klinik?

İlk İletişim

Size özel atanan Estetik Maker’ınız ile nasıl bir süreç geçireceğiniz konusunda detaylı bilgi alarak sizin için en doğru olabilecek operasyon değerlendirme testine yapıyoruz.

Planlama & Rezervasyon

Burun estetiği hakkında resimlerinizin incelenip planlamanız yapıldıktan sonra ücretsiz randevu alarak doktorumuz ve Estetik Maker’ınızla ön görüşme yapıyor sonuca birlikte karar veriyoruz.

Estetik Maker

Beklentilerinizi dinleyerek size nasıl çözüm üretebileceğimizi Estetik Maker’larımız doktorlarımızla görüşerek konu hakkında sizi bilgilendiriyor ve tüm sürecinizi yönetiyoruz.

İsveç Tekniği

İsveç bilim adamlarının keşfettiği kişiye özel burun estetiği için özel hesaplamalar ile doğal ve en doğru sonucu yakalayarak operasyon süresini kısaltmayı hedeflemektedir.

Bacak İçi Germe Ameliyatı Fiyatı

Bacak içi germe ameliyatında bacağın sadece küçük bir bölümüne müdahale edilebildiği gibi çok daha geniş bir alana da müdahale edilebilir. Hastanın bacağındaki sarkma durumu, yağ tabakasının kalınlığı ve hastanın ihtiyaçları, ameliyatta hangi tekniklerin uygulanacağında belirleyici olmaktadır. Bu teknikler de bacak içi germe ameliyatı fiyatını belirler. Sonuç olarak her hasta için net bir fiyat belirtmek yanıltıcı olabileceği için bacak içi germe ameliyatı fiyatları hakkına kliniğimizden randevu alarak bilgi alabilirsiniz.

Bacak İçi Germe Ameliyatı ve Sonrası

Bacak içi germe ameliyatının süresi, yapılan işleme göre değiştiği için her hastaya aynı süreden söz etmek yanıltıcı olabilmektedir. Ancak genelleme yapılacak olursa bacak içi germe ameliyatı 2 ila 4 saat arasında tamamlanan bir işlemdir. Ameliyattan sonra genellikle 2 günlük klinik istirahat gerekir. Bir gün sonra yapılan muayene ve tetkiklerin ardından herhangi bir orun görülmemesi durumunda hastalar taburcu edilir ve evine gidebilir. Ameliyat sonrasında hastanın özel bir korse kullanması gerekmektedir. Bu korse ameliyatta yapılan işleme göre değişmekle birlikte genellikle 1 ay boyunca kullanılır. İlk birkaç gün içerisinde hem yatma hem de oturma pozisyonunda iken bacakların kalp seviyesinden daha yukarıda tutulması gerekmektedir. Bu sayede ödem oluşma riski azaltılır. Yaklaşık 1 hafta boyunca varis çorabı kullanılması da gerekmektedir. Ameliyattan sonra dikiş uygulamasında kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanıldığından dikiş alınmasına gerek olmamaktadır.

Karın Sarkmasıyla Bacak İçi Sarkmasına Tek Ameliyatla Müdahale

Hastaların büyük bölümü kliğimize sadece bacak içi sarkması şikayetiyle değil aynı zamanda karın sarkması şikayetiyle de başvurmaktadır. Çünkü bacak içi sarkmasına çok sayıda hastada karın bölgesinde meydana gelen sarkma da eşlik etmektedir. Bu durumda hasta için en az sıkıntılı olacak şekilde yani tek bir ameliyat ile her iki vücut bölgesine de müdahale edilmektedir. Hastaların istemediği iki farklı görüntüden tek bir ameliyat ile kurtulması mümkün olmaktadır. Bu sayede günlük yaşamlarına uzun süre ara vermelerine gerek olmadan, tek bir iyileşme süreci eşliğinde sarkık görüntüden kurtulmalarını sağlamaktayız.

Bacağın Diğer Bölümleri de Gerilebilir mi?
Bacak derisinde sarkmanın en çok ya da en yoğun görüldüğü bölge uyluk bölgesidir. Ancak aşırı kilo alıp verme durumunda bu sarkma bacağın diğer bölümlerinde de ortaya çıkabilmektedir. Bu durumda bacak içi germe ameliyatı tek başına yeterli olmaz ve bacağın diğer bölümlerinde de fazla derinin toplanması gerekebilir. Karın, kasık ve hatta kalça bölgesinde meydana gelmiş olan deri sarkmaları dahi yapılacak tek bir ameliyat ile toplanabilmektedir. Yani bacağın sadece iç kısmına müdahale edilebildiği doğru değildir. Diğer bölgelere de cerrahi operasyon yapılabilmektedir.

Bacak İçi Germe Ameliyatının Riskleri
Baca içi germe ameliyatının riskleri ameliyat ve anesteziye bağlı risklerini kapsamaktadır. Bununla beraber bazı hastalarda ameliyat sonrasında oluşan iz daha fazla olabilmektedir. Ameliyat izinin genişlemesi de meydana gelebilecek riskler arasında yer almaktadır. Bu izlerin daha da artmaması için yaklaşık 1 aylık bir süre boyunca uyluk hareketlerinin ciddi düzeyde kısıtlaması gerekebilir. Enfeksiyon risk de mevcuttur. Ancak ameliyat sonrasında antibiyotik kullanımı ile enfeksiyon riski ortadan kaldırılabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyat sonucu kalıcı mıdır?

Evet kalıcıdır. Fakat yeniden kilo alıp verme durumunda sarkma tekrar oluşabilir.

Ameliyattan sonra his kaybı olur mu?

Hayır olmaz.

Ameliyattan sonra morarma olur mu?

Hafif morarma beklenir fakat kısa sürede görünümü yok olur.

Ameliyattan sonra şişlik olur mu?

Az oranda şişme meydana gelebilir.

Ameliyat tekrarlanabilir mi?

Gerektiğinde yeniden yapılabilen bir ameliyattır.

Ameliyatın yan etkisi var mı?

Hayır, herhangi bir yan etkisi yoktur.

Hamilelikte bacak içi germe ameliyatı yapılabilir mi?

Gebelik ve emzirme döneminde ameliyat yapılamaz.

Diyet yapıyorum ve bacak içi germe ameliyatı olabilir miyim?

Zayıflama sürecinizi tamamladıktan sonra ameliyat olmanızı öneririz.

Ameliyattan sonra kaç gün dinlenmeliyim?

Yaklaşık 1 hafta istirahat önerilir.

Ameliyattan sonra ilaç kullanılır mı?

Antibiyotik ve ağrı kesici ilaç kullanımı gerekebilir.

Bu ameliyatı için uygun zaman nedir?

Hastanın uygun olduğu herhangi bir zaman yapılabilir.

Ameliyattan sonra hastanede kalınır mı?

Evet. 1 gün klinik istirahat gerekir.

Bu ameliyatta ne kadar kesi uygulanır?

Hastanın doku durumuna göre değişmektedir.

Zayıf kişiler de bu ameliyatı yaptırabilir mi?

Elbette yapılabilir.

Ameliyattan ne kadar süre sonra yürüyebilirim?

Birkaç saat sonrasında yavaş hareketlerle yürünebilir.

Ameliyattan sonra bacak şeklim bozulur mu?

Hayır. Mevcut bacak şekli korunacak şekilde ameliyat yapılır.

Ameliyatta Tampon Kullanılır Mı?

Ameliyat sonrası genellikle tampon kullanılır. Ancak yeni geliştirilen teknikler sayesinde tampon kullanımı yapılmayabilir. Bu şekilde hastalar normal yaşama daha hızlı döner, daha konforlu bir iyileşme süreci geçirir.

Bir cevap yazın