WhatsApp ile Sor
Bacak Estetiği
BİZ SİZİ ARAYALIM
Ücretsiz Muayene için siz telefon numaranızı bırakın sağlık profesyonellerimiz sizi arasın!
[]
1 Step 1
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Previous
Next

Bacaklar günümüzde kadın erkek fark etmeksizin en fazla dikkat çeken vücut bölgelerimizden biri. Görünüşümüz kadar duruşumuzu da etkileyen bacakların sağlıklı ve düzgün olması her şeyden önce postürümüzü etkileyerek bizi sağlıklı ya da sağlıksız bir görünüme kavuşturabiliyor.

Bacak estetiği nedir?

Bacak estetiği bacaklarda meydana gelen fazlalıklar ve sarkıklıkları ortadan kaldırmak ve bacaklara yeniden düzgün bir görünüm vermek için yapılan operasyonların adıdır.

Bacak estetiği ne için yapılır?

  • Genetik faktörler
  • Yağ ve kas dokusu oranındaki dengesizlik
  • Hızlı kilo alıp verme
  • Spordan uzak bir hayat tarzı
  • Genellikle şeker ağırlıklı dengesiz beslenme
  • Yaşlanma etkileri

Gibi pek çok faktörün bazıları ya da hepsi bir araya gelerek bedensel dinamizmi bozarlar. Bu durum en çok bacakları etkileyerek bacak içlerinde(uyluk)  başta olmak bacakların çeşitli yerlerinde deformasyonlara neden olur.

Bu gibi durumların ortadan kaldırılması, sarkan derinin fazlalığından kurtulması, fazla yağlı dokuların ortadan kaldırılması için gerekli görülen ve istenilen durumlarda bacak estetiği yapılır.

Kimler bacak estetiği yaptırabilir?

Yukarıda belirttiğimiz şikâyetlerin herhangi birine sahip olan ve herkes bacak estetiği yaptırabilir. Ancak cerrahi müdahaleden önce hastanı başkaca herhangi bir sağlık sorunu olmadığından emin olunmalıdır.

Cerrahi işlem ne kadar sürer?

Her hastanın yapısı farklı olmakla birlikte kliniğimizde bu ve benzeri estetik operasyonlar bir gün içinde sonuç vermektedir.

Bacak estetiği nasıl yapılır?

Bacak estetiği fazlalık derinin ya da yağ dokusunun ortadan aldırılarak bacağa yeniden sağlıklı ve düzgün bir görünüm kazandıracak şekilde cerrahi müdahalenin tamamlanması ile yapılır. İzler tamamen bacak içinde gizlenır rahatça bikini giyebilirsiniz en sık ve başarılı yaptığımız başarılı operasyonlardan biridir.

Bizler İsveç klinik olarak tıp konusunda dünyada bir numara olmuş İsveç’in özellikle estetik alandaki gelişmelerinin yakından takipçisiyiz. Profesör Henry’nin İsveç’in başkenti Stockholm de gerçekleştirdiği çalışmalar neticesinde ortaya koyduğu, sayısal veriler ve matematiksel algoritmalarla desteklenmiş estetik tarzını benimsemiş olmaktan gurur duyuyoruz.

Yalnızca bir gün içinde siz de kendinize bu sihrin değmesine izin verin. Kendinizi çok seveceksiniz.