Alın germe

Alın germe estetiği bu konuda gerçekçi beklentileri sahip olan ve genel sağlık durumu iyi olan herkese uygulanabilir. Bu estetik operasyonda alında fazlalık cilt uzaklaştırılmakta, alın bölgesindeki kırışıklar ile kaşların duruşu değişmektedir. Gerekiyorsa kişide çatık kaşlara yol açan görünümde düzeltilebilir.

Alın germe estetiği sonucunda kişi daha genç bir görünüme sahip olur, kaslar yumuşar. Bu estetik uygulama kaş düşüklüğü ve göz kenarlarında yığılma gibi sorunlar içinde faydalı olur. Sadece ileri yaşlardaki kişiler için değil, genç yaşlardaki kişiler içinde gerekli olduğunda alın germe estetiği uygulanabilir. Bu operasyon sırasında kesi yerleri saçlı deriye, bazı hallerde saçlı deri çizgisine yerleştirilerek gizlenir. Bu yüzden görünürde izler belli olmaz.

Alın gerdirmeye dikkat

Yüz gençleştirme kapsamında yüzde uyumun sağlanması için alın germe, göz kapağı estetiği ile yüz germe operasyonları bir arada yapılır. Kişinin yaşlanma etkileri, özgüvenin olumsuz etkilenmesine yol açan etkiler estetik operasyonlar ile düzeltilebilir. Kişinin hissettiği yaşta görünmesine yardımcı olabilir. Göz kapağı estetiği ve yüz germe ihtiyacı bulunan kişilerin genellikle alın germe ameliyatına da ihtiyacı olur. Kişilerin alışkanlığı olan mimik çizgilerinden olan alındaki çizgiler, zamanla etkisini arttırarak derinleşir ve yatay, dikey çizgilere yol açar. Bu görünüm kişinin daha yaşlı, aynı zamanda yorgun görünmesine neden olur.

Alın germe estetiği öncesi
Operasyon öncesinde hastanın detaylı incelemesi plastik cerrah tarafından yapılır. Kişinin yüzü, cilt yapısı ve saçlı deri çizgisi değerlendirilir. Ayrıca kişinin tıbbi özgeçmişi sorgulanarak, bu operasyonun risklerinin arttıracak sağlık sorunları değerlendirilir. Alın germe sonucunda yaşanabilecek sorunlar görüşülür. Bunların ardından alın germe ameliyatı kararı alındığında, operasyonda kullanılacak teknik, anestezi türü, hangi sağlık kurumunda operasyonun yapılacağı, komplikasyonları ve alın germe fiyatları konusunda açıklamalarda plastik cerrah tarafından yapılır.

Alın germe ameliyatında kaşların yeri değişir mi?

Kaşlar hafif yukarı kaldırılır.

Alın germe ile şakak germe kombine yapılabilir mi?

Yapılabilir.

Her yaşta ameliyat yapılabilir mi?

Zaten ilerleyen yaşlarda tercih edilen bir estetik müdahaledir, yapılabilir.

Tüm kırışıklıklar ortadan kalkar mı?

Çok derinleşmemiş olan tüm kırışıklık görünümü yok edilir.

Kaşlara istenen şekil verilebilir mi?

Evet, daha kalkık ve kavisli görünüm verilebilir.

Ameliyat izleri belli olur mu?

Saçlı deriye kesi uygulandığından hafif izler kalsa da görünmez.

Saçı dökülen hastalarda izi saklamak mümkün mü?

Kesinin yeri değiştirilerek izin daha belirsiz yerde olması sağlanabilir.

Ameliyat öncesinde sigara ne zaman bırakılmalı?

Operasyondan 10 gün önce bırakılmalıdır.

Alın germe ameliyatı hangi anesteziyle yapılır?

Genel anestezi altında gerçekleştirilir.

Alın germe estetiği ile beraber yapılabilecekler

Alın germe sayesinde kişinin istediği gibi kaşlar belli oranda kaldırılabilir. Bu operasyon çoğunlukla yüzdeki fazla derinin alındığı, alt ve orta kısmın sıkılaştırıldığı yüz germe estetiği ile birlikte yapılır. Kişinin üst göz kapağında sarkma, gözaltlarında torba meydana geldiyse, kişiye göz çevresi ameliyatı da yapılması gündeme gelebilir.

Operasyon öncesinde yapılan muayenede kişinin mimikler sırasındaki kas hareketlerine bakılarak, alın ve üst göz kapağı değerlendirmeye alınır. Kaşlardaki düşüklük, yüz oranları, üst göz kapağındaki fazlalık deri, saçların alında nereden başladığı gibi detaylar dikkate alınarak, ameliyat için uygun teknik belirlenir.

Neden İsveç Klinik?

İlk İletişim

Size özel atanan Estetik Maker’ınız ile nasıl bir süreç geçireceğiniz konusunda detaylı bilgi alarak sizin için en doğru olabilecek operasyon değerlendirme testine yapıyoruz.

Planlama & Rezervasyon

Burun estetiği hakkında resimlerinizin incelenip planlamanız yapıldıktan sonra ücretsiz randevu alarak doktorumuz ve Estetik Maker’ınızla ön görüşme yapıyor sonuca birlikte karar veriyoruz.

Estetik Maker

Beklentilerinizi dinleyerek size nasıl çözüm üretebileceğimizi Estetik Maker’larımız doktorlarımızla görüşerek konu hakkında sizi bilgilendiriyor ve tüm sürecinizi yönetiyoruz.

İsveç Tekniği

İsveç bilim adamlarının keşfettiği kişiye özel burun estetiği için özel hesaplamalar ile doğal ve en doğru sonucu yakalayarak operasyon süresini kısaltmayı hedeflemektedir.

Ameliyatsız alın germe yöntemleri

Alın bölgesindeki sorunlar yüzünden ameliyat olmayı tercih etmeyenler içinde ameliyatsız alternatif alın germe yöntemleri bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok kullanılanları Ulthera, botoks ile fraksiyonel lazer uygulamaları sayılabilir. Botoks 6 ay kadar geçici alın kırışıklıklarının yok olmasını sağlayan bir yöntemdir. Ameliyatsız tek seansta alın bölgesi kırışıklıklarını yok eden Ulthera yöntemi ise, 1,5 mm lik başlıkla uygulamanın yapılmasını sağlar. Karbondioksit fraksiyonel lazer uygulaması da 3 seanslık bir uygulama sayesinde alın kırışıklıklarını yok etmeye yardımcı olur. Bu yöntemlerde alın bölgesi kırışıklıkları için kolay çözümler üretmektedir. Kişinin yüzde fazla sorunu yoksa sadece bu uygulamaları tercih edebilir.

Alın germe ameliyatı nasıl yapılır?

Alın germe için farklı tekniklerle ameliyat yapılabilir. Bu operasyonlarda kesi yapılacak yer ve kesi yerinin uzunluğu farklı olabilir. En fazla kullanılan teknikte operasyonda koronal kesi yeri açılır. Bu kesi yeri saç ve derinin arasında bulunan doğal çizgiyle 5 cm mesafelidir. Bunun dışında tam saçlı deri çizgisinin üzerinden kesi yapılabilir. Alın germe sırasında bu kesi yerleri kullanılırsa, operasyon sonraki iyileşme daha kolay olur. Aynı zamanda gerekirse saçlı deri çizgisi yukarıya ya da aşağıya doğru kaydırılabilir.

Alın germe estetiği sırasında kullanılan yeni teknikler arasında endoskopik alın germe operasyonu da vardır. Saçlı deri içine açılan birkaç tane 1-2 cm lik kesi yerlerine yerleştirilen kamera ve monitör ile işlemler gerçekleştirilir. Bu yöntem his kaybını da oldukça azaltmaktadır.

Alın germe operasyonu genellikle 1,5-2 saat arasında sürer. Hastalar ameliyatın ardından sorun yaşanmadığı takdirde eve dönebilirler. Kesi yerlerine yapılan dikişler saçların içinde kaldığı için, hastalarda görünür izlerde kalmaz.

Alın germe ameliyatı sonrasında

Operasyondan sonra alın bölgesinde şişlik ve morluklar ortaya çıkabilir. Bu etkilerin yanaklara ve göz çevresine kadar yayılması da normal karşılanmalıdır. Bu süreçte başın yüksekte tutulması, bölgeye soğuk uygulama yapılması etkileri azaltacak, iyileşmeyi kısaltacaktır. İlk zamanlarda etkili olan alında keçelenme, batma gibi hislerde kısa sürede etkisini yitirecektir. Kesi yerlerine yapılan dikişlerin alınması 7-8 günü bulur. Baş çevresine yapılan pansuman ise operasyonun ertesi günü çıkarılır. Hastalar iyileşme sürecinde doktorunun önerilerine uymalıdır. Bu süreç en fazla on gün kadar devam eder. Bundan sonra ağır aktiviteler dışında, kişi normal yaşamına geri dönebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Klinik istirahat gerekir mi?

1 gün klinikte kalınması gerekir.

Ameliyattan sonra his kaybı olur mu?

Kısa süreliğine geçici bir his kaybı olabilir.

Bandajlar kaç gün kalır?

2 ila 3 gün sonrasında çıkartılır.

Dikişler ne zaman alınır?

Yaklaşık 1 hafta sonrasında alınır.

Ameliyattan sonra alın eski görünümüne döner mi?

Yaş ilerledikçe kırışıklık ve sarkmalar meydana gelebilir.

Alın germe ameliyatı tekrarlanabilir mi?

Evet, yeniden yapılabilir.

Ameliyattan sonra makyaj yapılabilir mi?

5 ila 7 gün sonrasında yapılabilir.

Alın germe sonrası ne zaman işe gidilebilir?

Birkaç gün sonra iş hayatına dönülebilir.

Enfeksiyon riski var mı?

Her ameliyatta enfeksiyon riski vardır. Antibiyotik kullanımı ile risk sıfırlanır.

Ameliyattan sonra ağrı ne kadar sürer?

Sadece birkaç gün, hafif ağrı olabilir.

Ne zaman duş alınabilir?

Birkaç gün sonrasında ılık duş alınabilir.

Bandaj solunumu sıkıntıya sokar mı?

Ağız ve burun dışarıda kalacak şekilde bandaj uygulanır.

Alındaki deforme ameliyatta giderilebilir mi?

Girintili çıkıntılı görünüm düzeltilebilir.

Daha önce botoks yaptıranlar alın germe ameliyatı olabilir mi?

Elbette, olabilir.

Ameliyattan sonra ne zaman egzersiz yapılır?

2 hafta sonra spor ve egzersiz yapabilirsiniz.

Kesi yapılan yerde saçlar dökülür mü?

Az miktarda saç kaybı olabilir ancak yeniden saç çıkacaktır.

Kaşların yeri korunacak şekilde ameliyat yapılabilir mi?

Hastanın talebi doğrultusunda yapılabilir.

Alın germe ameliyatında ideal yaş nedir?

40 yaş üstü idealdir.

Bir cevap yazın